Podkrośnieńskie miasta najbezpieczniejsze w Polsce

fot. UG Rymanów fot. UG Rymanów

Na podstawie statystyk z Komendy Głównej Policji, portal www.polskawliczbach.pl opublikował listę polskich miast, w których notuje się najwięcej przestępstw. Dukla, Iwonicz-Zdrój, Jedlicze i Rymanów zostały najbezpieczniejszymi miastami w Polsce. Niestety Krosno jest najniebezpieczniejszym miastem w naszym województwie.

Kryterium rankingu była liczba przestępstw w policyjnej statystyce określona jako „pełny katalog przestępstw” dokonanych w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. W grupie badanych miast na najlepszej 915 pozycji uplasował się Rymanów w którym zanotowano tylko 4,8 przestępstw na 1000 mieszkańców, przy wykrywalności winowajców 76 proc. Natomiast za najniebezpieczniejsze miasto w Polsce uznano Sopot. Krosno znalazło się na 74. miejscu w Polsce i niechlubne 1. miejsce na Podkarpaciu.

Im większe miasto tym większa liczba różnego rodzaju przestępstw począwszy od drobnych do kryminalnych. Poziom bezpieczeństwa ma ogromny wpływ na wizerunek miasta. Na tak bardzo dobry poziom bezpieczeństwa 4 podkrośnieńskich miast ma wpływ przede wszystkim praca funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej oraz rozbudowany system miejskiego monitoringu. Wpływ na bezpieczeństwo ma również polityka miast.

Spokój, cisza, bezpieczeństwo to walory sprzyjające poczuciu bezpieczeństwa mieszkańców jak również kuracjuszy i turystów przebywających na leczeniu i wypoczynku w Uzdrowiskach Rymanów-Zdrój i Iwonicz-Zdrój

Natomiast nowemu Komendantowi Miejskiemu Policji w Krośnie podinsp. Leszkowi Buryle życzymy poprawy statystyk w obecnym roku w mieście Krośnie. 

Źródło: http://www.polskawliczbach.pl/miasta_z_najwieksza_liczba_przestepstw

red./UG Rymanów

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze