II Nocny Charytatywny Maraton Pływacki dla Oskara

Zapraszamy na Nocny Charytatywny Maraton Pływacki zorganizowany dla 7-letniego Oskara.

W nocy z 28 na 29 maja 2016, po raz drugi odbędzie się Nocny Charytatywny Maraton Pływacki. Celem nadrzędnym tegorocznej edycji imprezy, jest zorganizowanie zbiórki pieniężnej na leczenie oraz rehabilitację 7–letniego Oskara Szczepanika z Moderówki k/Krosna (Gmina Jedlicze).

W ubiegłym roku, płynąc przez całą noc, uczestnicy maratonu przepłyneli 295 km, a dzięki Państwa hojności, organizatorzy wsparli leczenie innego chorego chłopca, kwotą 6.954,06 PLN., otrzymując m.in. podziękowanie od znanej aktorki Pani Beaty Tyszkiewicz, oraz nominację do nagrody ”Zasłużony dla wolontariatu”, przyznawanej przez Prezydenta Miasta Krosna”.

Jeśli chcieliby Państwo okazać dobre serce i wesprzeć nasz szczytny cel,  dowolne środki pieniężne, które w całości zostaną przeznaczone na leczenie oraz rehabilitację małego Oskara Szczepanika, można wpłacać na specjalnie utworzone w tym celu subkonto:

Numer konta: 44 8642 1083 2002 8327 1467 0003

Tytułem: 2 Charytatywny Maraton Pływacki – Oskar Szczepanik

Nadmieniamy, że impreza będzie transmitowana na żywo.

Rodzice Oskara Państwo Monika i Roman Szczepanik zwrcają się do wszystkich takimi słowami:

"Oskarek urodził się 16.04.2009 roku. Chłopiec cierpi na mózgowe porażenie  dziecięce – niedowład czterokończynowy i padaczkę. W procesie leczenia potrzebna jest intensywna rehabilitacja, która przynosi efekty, ale jest bardzo kosztowna.
Oskarek jest pod stałą kontrolą poradni: rehabilitacyjnej, neurologicznej, logopedy, psychologa oraz rehabilitantów. My rodzice dokładamy wszelkich starań, aby poprawić stan zdrowia Oskara i zapewnić jak najlepsze funkcjonowanie w otoczeniu. Nie jesteśmy w stanie sami pokryć kosztów rehabilitacji, zakupu specjalistycznego sprzętu. Wierzymy, że wraz z Państwa pomocą uda nam się  osiągnąć zamierzony cel.
Wraz z rozwojem dziecka wzrastają potrzeby związane z zakupem niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego i  zakupem leków. Za zgromadzone pieniądze chłopiec będzie mógł wyjechać na turnus rehabilitacyjny, oraz skorzystać z dodatkowych zajęć terapeutycznych.
Prosimy o wsparcie organizacji II Nocnego Charytatywnego Maratonu Pływackiego, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie oraz rehabilitację chłopca. Mamy nadzieję, że nie pozostaną Państwo obojętni na nasz apel i za każdą wpłatę dobrego serca serdecznie dziękujemy w imieniu Oskara."

red.