.

Most na ulicy Słonecznej wkrótce przejezdny

fot. UM Krosno fot. UM Krosno

Most na ulicy słonecznej przejezdny od piątku.

Już piątek (29.05) od południa możliwy będzie przejazd  nowym mostem w ciągu ul. Słonecznej. Właśnie zakończyła się realizowana od września ubiegłego roku rozbudowa ul. Słonecznej wraz z budową mostu. Inwestycja szczególnie ważna dla mieszkańców Osiedla Traugutta i Dzielnicy Suchodół.

W ramach inwestycji wykonano: rozbudowę odcinka ulicy Słonecznej na długości 375m (jezdnia – 2 x 3 m, ścieżka rowerowa z możliwością korzystania przez pieszych - 2,5 m), rozbiórkę istniejącego mostu na potoku Lubatówka i budowę nowego o rozpiętości 30 m, jezdni 2 x 3 m, ścieżki rowerowej 2,5 m.

Wykonano także umocnienie brzegów potoku Lubatówka; budowę kanalizacji deszczowej oraz  przebudowę kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu.

Całkowity koszt inwestycji: 5 028 398,61 zł. (łącznie z robotami na skrzyżowaniu ulicy Słonecznej z ul. Suchodolską oraz skrzyżowaniu ulic: Suchodolskiej, Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej).

Na realizację zadania miasto otrzymało dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w wysokości 2 504 158 zł. Pozostałe środki pochodziły z budżetu miasta.

Serwis Prasowy UM Krosno

 

Partnerzy portalu: