Podsumowanie ”NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”

fot. KMP w Krośnie fot. KMP w Krośnie

W czwartek (22.12) krośnieńscy policjanci realizowali dziania pn.”Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Główna uwaga funkcjonariuszy była skierowana na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. 11 policjantów wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy oraz 2 policjantów z podległych jej komisariatów brało udział w czwartkowych działaniach „NURD”. 

Głównym celem prowadzonej akcji było ujawnianie i egzekwowanie od osób pieszych, kierujących rowerami i motorowerami właściwego zachowania na drogach, przestrzeganie przez nich przepisów oraz eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ramach prowadzonej akcji policjanci wylegitymowali 73 osoby. Skontrolowali 47 kierowców oraz 25 pieszych. Funkcjonariusze ujawnili 38 wykroczeń, z czego 25 popełnionych przez pieszych. Najczęstszym wykroczeniem, do którego dopuścili się piesi było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, poza wyznaczonym przejściem dla pieszych. Mundurowi rozdali 23 mandaty karne.

Krośnieńscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu by w przedświątecznym ferworze zakupów nie lekceważyli przepisów ruchu drogowego.

red., KMP w Krośnie

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A