.

Podsumowanie ”NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”

fot. KMP w Krośnie fot. KMP w Krośnie

W czwartek (22.12) krośnieńscy policjanci realizowali dziania pn.”Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Główna uwaga funkcjonariuszy była skierowana na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. 11 policjantów wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy oraz 2 policjantów z podległych jej komisariatów brało udział w czwartkowych działaniach „NURD”. 

Głównym celem prowadzonej akcji było ujawnianie i egzekwowanie od osób pieszych, kierujących rowerami i motorowerami właściwego zachowania na drogach, przestrzeganie przez nich przepisów oraz eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ramach prowadzonej akcji policjanci wylegitymowali 73 osoby. Skontrolowali 47 kierowców oraz 25 pieszych. Funkcjonariusze ujawnili 38 wykroczeń, z czego 25 popełnionych przez pieszych. Najczęstszym wykroczeniem, do którego dopuścili się piesi było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, poza wyznaczonym przejściem dla pieszych. Mundurowi rozdali 23 mandaty karne.

Krośnieńscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu by w przedświątecznym ferworze zakupów nie lekceważyli przepisów ruchu drogowego.

red., KMP w Krośnie

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

LAKAR right

medycyna estet

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

wiktoria 1

Wasze komentarze