"Kobieta i dziecko" - Prawie 19 milionów zł dla krośnieńskiego szpitala

fot. Szpital Krosno fot. Szpital Krosno

Do projektu „Kobieta i Dziecko” został wpisany między innymi zakup mammografu oraz karetki neonatologicznej, które znacząco poprawią jakość i bezpieczeństwo pacjentów szpitala. Dzięki realizacji projektu, szpital będzie mógł zagwarantować kompleksową opiekę nad matką i dzieckiem.

Kompleksowa opieka nad matką i dzieckiem to główne założenia projektu, chodzi tu zarówno o edukację związaną z planowaniem rodziny (Szkoła Rodzenia), opiekę okołoporodową nad matką i dzieckiem (Oddział Ginekologiczno-Położniczy), jak też transport noworodków z zagrożeniem życia z innych szpitali do Oddziału Noworodkowego z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodków w Krośnie lub do szpitali poza województwo. Dzięki projektowi zostanie zapewniona także opieka pediatryczna nad dzieckiem (Oddział Dziecięcy, Poradnie Specjalistyczne dla Dzieci), tj, od pierwszych dni jego życia, poprzez wiek dziecięcy i młodzieńczy, aż do osiągnięcia przez niego pełnoletności.

Projekt Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia „Kobieta i Dziecko” – wysokospecjalistyczna opieka zdrowotna, będzie realizowany do końca 2017 roku, jego wartość całkowita wyniesie 18,9 mln złotych, przy czym dofinansowanie unijne wyniesie aż 16,1 mln złotych.

red., Szpital Krosno

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

1 komentarz

  • Korek

    napisane przez Korek

    poniedziałek, 09 styczeń 2017 16:59

    Wiadomo już jakiej marki będzie karetka?