"Kobieta i dziecko" - Prawie 19 milionów zł dla krośnieńskiego szpitala

fot. Szpital Krosno fot. Szpital Krosno

Do projektu „Kobieta i Dziecko” został wpisany między innymi zakup mammografu oraz karetki neonatologicznej, które znacząco poprawią jakość i bezpieczeństwo pacjentów szpitala. Dzięki realizacji projektu, szpital będzie mógł zagwarantować kompleksową opiekę nad matką i dzieckiem.

Kompleksowa opieka nad matką i dzieckiem to główne założenia projektu, chodzi tu zarówno o edukację związaną z planowaniem rodziny (Szkoła Rodzenia), opiekę okołoporodową nad matką i dzieckiem (Oddział Ginekologiczno-Położniczy), jak też transport noworodków z zagrożeniem życia z innych szpitali do Oddziału Noworodkowego z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodków w Krośnie lub do szpitali poza województwo. Dzięki projektowi zostanie zapewniona także opieka pediatryczna nad dzieckiem (Oddział Dziecięcy, Poradnie Specjalistyczne dla Dzieci), tj, od pierwszych dni jego życia, poprzez wiek dziecięcy i młodzieńczy, aż do osiągnięcia przez niego pełnoletności.

Projekt Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia „Kobieta i Dziecko” – wysokospecjalistyczna opieka zdrowotna, będzie realizowany do końca 2017 roku, jego wartość całkowita wyniesie 18,9 mln złotych, przy czym dofinansowanie unijne wyniesie aż 16,1 mln złotych.

red., Szpital Krosno

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

1 komentarz

  • Korek

    napisane przez Korek

    poniedziałek, 09 styczeń 2017 16:59

    Wiadomo już jakiej marki będzie karetka?

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze