Zima w kolorze… bieli - felieton Donaty Bosak

fot. Pixabay fot. Pixabay

Jak pięknie biało!!! Wszystko przysypane śniegiem. Zima to jednak piękna pora roku.  Tak w zachwyt wpada większość osób. A ja? No właśnie.

Spacerując ostatnio uliczkami miasta, obserwując wystawy sklepowe też powinnam  tak stwierdzić. Z jednej ekspozycji krzyczy czerwień - kolor związany ze świętami, z innej krzyczy srebro i złoto-nieodzowna barwa karnawału. A za mną krzyczą ludzie. Odwracam  głowę i co widzę? Ktoś się gdzieś spieszy, ktoś czeka na autobus, ktoś inny stoi i rozmawia ze znajomą… a wszyscy szarzy, czarni i… nijacy. Więc gdzie to piękno i niewinna biel się podziała?  Dlaczego zimą ludzie boją się koloru?

Kiedyś dla żartu postanowiłam zrobić eksperyment. Wyszłam w zimowy świat ubrana jak różnobarwny ptak. Zielone spodnie, czerwony płaszcz, różowy szalik, czapka z pomarańczowym pomponem i rękawiczki mieniące się kolorami tęczy.

Mijający mnie ludzie patrzyli na mnie jak na dziwaka. Ktoś popatrzył i nagle spuścił wzrok, ktoś obgadał mnie za plecami, ktoś inny po przeciwnej stronie ulicy pokazał mnie palcem. Tylko jedna osoba się zatrzymała, sędziwa kobieta z uśmiechem na ustach. A bo Pani tak pięknie wygląda powiada, młodo i niewinnie. To chyba te kolory tak na mnie podziałały, że zechciałam Panią zatrzymać i porozmawiać. Widząc przysłuchującą  się nam osobę zwracam się do niej z zapytaniem.
A co ona o tym sądzi? Czy w zimie wypada ubierać się kolorowo? Po dłuższej chwili namysłu słyszę odpowiedź. No przecież kolor zimą jest nie praktyczny. Wybrudzić się łatwiej i w ogóle.

I tu dochodzimy do konsensusu. Wygląda na to, że zima piękna, biała jest… czarna.

Donata Bosak

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

BRUNCH 25 03

fnk

LAKAR right

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze