Powstał film o Łukaszu Łuczaju i jego świecie

czwartek, 30 marzec 2017 11:48
fot. Podkarpackie Film fot. Podkarpackie Film

"Świat według Łukasza" to film łączący w sobie portret niezwykłego naukowca i pasjonata – Łukasza Łuczaja, który w Rzepniku koło Wojaszówki na 17 hektarach stworzył dziki ogród z dziesiątkami roślin, ziół i grzybów.

R E K L A M A

Film o Łukaszu Łuczaju powstał przy wsparciu Województwa Podkarpackiego w ramach programu „Podkarpacka Kronika Filmowa". Zobaczymy w nim efekty pracy popularyzatorskiej, edukacyjnej, dokumentacyjnej Łukasza, a przede wszystkim wyjątkowych i nietuzinkowych działań służących ochronie i promocji przyrody regionu.

Wszystko co robi wynika nie tylko z naukowych zainteresowań, ale życiowej filozofii, dla której wybrał życie z rodziną z dala od centrów naukowych w symbiozie z podkarpacką przyrodą. Na jego ziemi rosną często są to gatunki ginące lub nieznane powszechnie, a wykorzystywane przez wieki przez mieszkańców tych terenów.

Kliknij i zobacz zwiadtun filmu "Świat według Łukasza"

Scenariusz i reżyseria filmu: Katarzyna Kotula, Piotr Socha

Producent:. BM Production s.c. Maciej Dźwigaj, Katarzyna Kotula

Czas trwania: 25 minut

Pokaz filmów „Świat według Łukasza" i „A kapela gra do końca..." (przybliża postać Jerzego Dyni, redaktora muzycznego Telewizji Polskiej, etnografa od lat niestrudzenie dokumentującego folklor Podkarpacia), z udziałem twórców i bohaterów obu produkcji, odbędzie się w piątek 7 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Okrzei 7.

Wstęp na premierę jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zaproszenia. Można je odbierać od najbliższego poniedziałku w kasie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

red., Podkarpackie Film | fot. Podkarpackie Film