246 kontroli podczas akcji "Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19"

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach to jedno z priorytetowych zadań Policji. Funkcjonariusze z Rzeszowa, Krosna, Brzozowa, Strzyżowa i Niska przeprowadzili wspólne działania „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19”. Podczas akcji skontrolowano 246 pojazdów. Za przekroczenie dozwolonej prędkości odpowie 114 kierowców.

Policjanci z Rzeszowa, Krosna, Brzozowa, Strzyżowa i Niska przeprowadzili wczoraj wzdłuż ciągu drogi krajowej nr 19 działania policyjne pod nazwa „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19". Działania prowadzone były także przez policjantów w innych województwach, przez które przebiega krajowa "dziewiętnastka".

Droga krajowa nr 19 to fragment szlaku komunikacyjnego łączącego południe z północą Europy. Na Podkarpaciu przebiega przez pięć powiatów - od granicy polsko-słowackiej w Barwinku (powiat krośnieński) przez powiaty: brzozowski, strzyżowski, rzeszowski aż do powiatu niżańskiego i granic województwa lubelskiego. To droga o bardzo dużym natężeniu ruchu. Tylko w ubiegłym roku na podkarpackim odcinku krajowej "dziewiętnastki" doszło do 57 wypadków, w których 6 osób zginęło, a 104 zostały ranne.

Wczorajsze działania miały na celu poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wzdłuż tego szlaku komunikacyjnego. Policjanci podczas akcji skontrolowali 246 pojazdów. Za przekroczenie dozwolonej prędkości odpowie 114 kierowców. 14 kierujących odpowie za nieprawidłowe wyprzedzanie. Funkcjonariusze zatrzymali 4 prawa jazdy i 6 dowodów rejestracyjnych.

Takie działania będą realizowane systematycznie, wszystko po to, aby na naszych drogach było bezpiecznie.

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

2 komentarzy

 • Muc13k

  napisane przez Muc13k

  czwartek, 18 maj 2017 08:51

  Dokładnie jak Pan wyżej napisał. Natężenie jest bardzo duże, a przeprowadzane remonty nie mają najmniejszego sensu. W Równem łata na łacie. Droga remontowana 2 raz w ciągu chyba 5 lat (mówię o wymianie nawierzchni). Remont przeprowadzony w zimie przy ujemnych temperaturach. Jeszcze nie zdążyli pasów namalować a już dziury wypadają.
  Może ktoś powiedzieć jakie są kryteria wybierania odcinków do remontu? Dlaczego odcinek pomiędzy Równem a Zboiskami został pominięty?

 • użytkownik 19

  napisane przez użytkownik 19

  wtorek, 16 maj 2017 21:03

  O jakiej poprawie bezpieczeństwa tu mowa? Stan nawierzchni tej drogi woła o litość, braki w oznakowaniu pionowym i poziomym, do tego chordy "remontowców" w stanie "wskazującym" którzy w najlepsze spacerują sobie po jezdni za nic mając bezpieczeństwo swoje i innych. Ale jeżeli bierzemy pod uwagę wpływ do budżetu to poprawa jest bardzo dobra.