246 kontroli podczas akcji "Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19"

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach to jedno z priorytetowych zadań Policji. Funkcjonariusze z Rzeszowa, Krosna, Brzozowa, Strzyżowa i Niska przeprowadzili wspólne działania „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19”. Podczas akcji skontrolowano 246 pojazdów. Za przekroczenie dozwolonej prędkości odpowie 114 kierowców.

Policjanci z Rzeszowa, Krosna, Brzozowa, Strzyżowa i Niska przeprowadzili wczoraj wzdłuż ciągu drogi krajowej nr 19 działania policyjne pod nazwa „Bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 19". Działania prowadzone były także przez policjantów w innych województwach, przez które przebiega krajowa "dziewiętnastka".

Droga krajowa nr 19 to fragment szlaku komunikacyjnego łączącego południe z północą Europy. Na Podkarpaciu przebiega przez pięć powiatów - od granicy polsko-słowackiej w Barwinku (powiat krośnieński) przez powiaty: brzozowski, strzyżowski, rzeszowski aż do powiatu niżańskiego i granic województwa lubelskiego. To droga o bardzo dużym natężeniu ruchu. Tylko w ubiegłym roku na podkarpackim odcinku krajowej "dziewiętnastki" doszło do 57 wypadków, w których 6 osób zginęło, a 104 zostały ranne.

Wczorajsze działania miały na celu poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wzdłuż tego szlaku komunikacyjnego. Policjanci podczas akcji skontrolowali 246 pojazdów. Za przekroczenie dozwolonej prędkości odpowie 114 kierowców. 14 kierujących odpowie za nieprawidłowe wyprzedzanie. Funkcjonariusze zatrzymali 4 prawa jazdy i 6 dowodów rejestracyjnych.

Takie działania będą realizowane systematycznie, wszystko po to, aby na naszych drogach było bezpiecznie.

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

2 komentarzy

 • Muc13k

  napisane przez Muc13k

  czwartek, 18 maj 2017 08:51

  Dokładnie jak Pan wyżej napisał. Natężenie jest bardzo duże, a przeprowadzane remonty nie mają najmniejszego sensu. W Równem łata na łacie. Droga remontowana 2 raz w ciągu chyba 5 lat (mówię o wymianie nawierzchni). Remont przeprowadzony w zimie przy ujemnych temperaturach. Jeszcze nie zdążyli pasów namalować a już dziury wypadają.
  Może ktoś powiedzieć jakie są kryteria wybierania odcinków do remontu? Dlaczego odcinek pomiędzy Równem a Zboiskami został pominięty?

 • użytkownik 19

  napisane przez użytkownik 19

  wtorek, 16 maj 2017 21:03

  O jakiej poprawie bezpieczeństwa tu mowa? Stan nawierzchni tej drogi woła o litość, braki w oznakowaniu pionowym i poziomym, do tego chordy "remontowców" w stanie "wskazującym" którzy w najlepsze spacerują sobie po jezdni za nic mając bezpieczeństwo swoje i innych. Ale jeżeli bierzemy pod uwagę wpływ do budżetu to poprawa jest bardzo dobra.

gorąca linia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

WYDARZENIA NOWE
PATRONAT KROSNO112

120 LAT

RATUJEMY DAJEMY

MISIE

R  E  K  L  A  M  A

 
R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

19244089 2002889299958426 1369936045 n

gmina chorkówka

gmina dukla

gmina iwonicz zdr

gmina jedlicze

gmina korczyna

miasto krosno

gmina krościenko

gmina miejsce piast

gmina rymanów

gmina wojaszówka

powiat krośnieński

FACEBOOK

 

INSTAGRAM

Wasze komentarze