Łemkowski wypas w Parkowej

fot. A Gdzie To Dawniej Stroiło fot. A Gdzie To Dawniej Stroiło

30 czerwca 2017r. odbędzie się już 5. Wieczór Łemkowski pod hasłem "Łemkowski wypas".  Wydarzenie będzie miało miejsce w restauracji Parkowa 7 i rozpocznie się o godzinie 19:30.

Podczas spotkania odbędą się rozmowy na temat terenu Łemkowszczyzny, goście będą mieli okazję skosztować regionalnych przysmaków oraz nacieszyć uszy koncertem przy muzyce zespołu A Gdzie To Dawniej Stroiło. Artyści nie chca pozwolić odejść w zapomnienie kulturom łemkowskim.  Artyści wykonują utwory, które kiedyś i obecnie śpiewali Łemkowie, jednak, jak sami mówią, starają się je nieco przearanżować lub nawet całkowicie zmienić tradycyjne melodie, w efekcie czego powstają fantastyczne dzieła.
Celem spotkań Wieczorów Łemkowskich jest przybliżenie historii, kultury oraz codziennego trybu życia mieszkańców Beskidu Niskiego. Stały się one imprezą cykliczną, w której bierze udział coraz więcej, ciekawych przeszłości, mieszkańców Krosna i okolic, a także miłośników górskich wędrówek, chcących poznać nowych towarzyszy wypraw.
O ludności łemkowskiej w interesujący sposób już od pierwszej edycji opowiada ceniony etnograf  i znawca Łemkowszczyzny dr Tadeusz Łopatkiewicz. Często bywa i tak, że Wieczory Łemkowskie przeciągają się do samego rana, co nadaje niesamowitej atmosfery spotkaniom.
Będzie dużo muzyki, opowieści, regionaliów, spotkań z niezwykłymi postaciami Beskidu Niskiego i ... niespodzianek...  - piszą na Facebooku organizatorzy wydarzenia. Tego dnia do menu Restauracji Parkowa 7, gdzie odbędzie się 5 Wieczór Łemkowski, wprowadzone zostaną specjały kulinarne, którymi kiedyś na Łemkowszczyźnie się zajadano.
Rezerwacji można dokonywać telefonicznie: 515 355 494. Wstęp 15 zł.

19225168 1451224824947646 5695864411642991446 n

red., a gdzie to dawniej stroiło

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze