Łemkowski wypas w Parkowej

fot. A Gdzie To Dawniej Stroiło fot. A Gdzie To Dawniej Stroiło

30 czerwca 2017r. odbędzie się już 5. Wieczór Łemkowski pod hasłem "Łemkowski wypas".  Wydarzenie będzie miało miejsce w restauracji Parkowa 7 i rozpocznie się o godzinie 19:30.

Podczas spotkania odbędą się rozmowy na temat terenu Łemkowszczyzny, goście będą mieli okazję skosztować regionalnych przysmaków oraz nacieszyć uszy koncertem przy muzyce zespołu A Gdzie To Dawniej Stroiło. Artyści nie chca pozwolić odejść w zapomnienie kulturom łemkowskim.  Artyści wykonują utwory, które kiedyś i obecnie śpiewali Łemkowie, jednak, jak sami mówią, starają się je nieco przearanżować lub nawet całkowicie zmienić tradycyjne melodie, w efekcie czego powstają fantastyczne dzieła.
Celem spotkań Wieczorów Łemkowskich jest przybliżenie historii, kultury oraz codziennego trybu życia mieszkańców Beskidu Niskiego. Stały się one imprezą cykliczną, w której bierze udział coraz więcej, ciekawych przeszłości, mieszkańców Krosna i okolic, a także miłośników górskich wędrówek, chcących poznać nowych towarzyszy wypraw.
O ludności łemkowskiej w interesujący sposób już od pierwszej edycji opowiada ceniony etnograf  i znawca Łemkowszczyzny dr Tadeusz Łopatkiewicz. Często bywa i tak, że Wieczory Łemkowskie przeciągają się do samego rana, co nadaje niesamowitej atmosfery spotkaniom.
Będzie dużo muzyki, opowieści, regionaliów, spotkań z niezwykłymi postaciami Beskidu Niskiego i ... niespodzianek...  - piszą na Facebooku organizatorzy wydarzenia. Tego dnia do menu Restauracji Parkowa 7, gdzie odbędzie się 5 Wieczór Łemkowski, wprowadzone zostaną specjały kulinarne, którymi kiedyś na Łemkowszczyźnie się zajadano.
Rezerwacji można dokonywać telefonicznie: 515 355 494. Wstęp 15 zł.

19225168 1451224824947646 5695864411642991446 n

red., a gdzie to dawniej stroiło

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

gorąca linia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

WYDARZENIA NOWE
PATRONAT KROSNO112

120 LAT

RATUJEMY DAJEMY

MISIE

R  E  K  L  A  M  A

 
R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

19244089 2002889299958426 1369936045 n

gmina chorkówka

gmina dukla

gmina iwonicz zdr

gmina jedlicze

gmina korczyna

miasto krosno

gmina krościenko

gmina miejsce piast

gmina rymanów

gmina wojaszówka

powiat krośnieński

FACEBOOK

 

INSTAGRAM