Ruszyła weekendowa akcja policjantów "Prędkość"

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Od dziś tj. piątek (14.07) do niedzieli na polskich drogach trwają wzmożone działania Policji „Prędkość”. Podkarpaccy policjanci włączają się do tej akcji. W działaniach wykorzystywane są radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Wakacyjne weekendy to czas, kiedy ruch na głównych trasach zdecydowanie się zwiększa, zwłaszcza na drogach prowadzących do miejscowości chętnie odwiedzanych przez turystów. Policjanci przypominają, że wśród przyczyn wypadków, do których doszło podczas ubiegłorocznych wakacji dominowała nadmierna prędkość.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci rozpoczęli dziś rano ogólnopolskie działania "Prędkość". Zakończą się one w niedzielę, późnym wieczorem. W czasie trwania akcji policjanci zwracają uwagę na wszelkie naruszenia zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. W działaniach na drogach województwa podkarpackiego uczestniczą radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, policjanci korzystają również z ręcznych mierników prędkości.

W lipcu i sierpniu ubiegłego roku na podkarpackich drogach doszło do 401 wypadków. W tych zdarzeniach rannych zostało 497 osób, życie straciły 24 osoby.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

KWP Rzeszów

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

3 komentarzy

 • Ik

  napisane przez Ik

  sobota, 15 lipiec 2017 13:46

  Kierowca masz rację. L na drodze w i tak zatkanym Krośnie to dramat. A jak widzę jak potrafią ich instruktorzy uczyć manewrow w godzinach szczytu, to zastanawiam się,czy tsk trudno używać wyobrazni?
  Ile jej musi brakowac by instruktor uczyl kursanta pod szkołą przed 8.00 jak nawracac?? Widzialem takiego zdolnego na Konopnickiej...
  Cynik, nikt Wam nie każe zaczynać puerwszych godzin w czasie duzego ruchu. Proponuje na pierwsze lekcje umawiac sie na 18-19. Może wtedy te kobiety po 50-tce o ktorych piszesz nie będą tskim problemem.

 • cynik

  napisane przez cynik

  sobota, 15 lipiec 2017 00:11

  Te kierowca, proponuję Ci zrobienie kursu instruktora nauki jazdy, zdanie wcale niełatwego egzaminu państwowego i podjęcie pracy w jakimkolwiek ośrodku szkolenia kierowców. Następnie naucz, najlepiej bezstresowo kandydatów na kierowców.
  Na początek powinieneś dostać z 5 dojrzałych kobiet takich po 50-tce i hulaj z nimi po mieście 50 km/h.
  Jeśli przygotujesz je według swojego mniemania i zdają egzamin (w co niewątpliwie wątpię) to wtedy zabierz głos i krytykuj. Najwięcej mają do powiedzenia kretyni, którzy nigdy, nikogo, niczego, nic nie nauczyli.

 • kierowca

  napisane przez kierowca

  piątek, 14 lipiec 2017 18:59

  A ja czekam kiedy Policja przeprowadzi akcję typu: "kto blokuje ruch samochodów" albo "kontrola samochodów nauki jazdy". Jest parę ulic w Krośnie gdzie jeżdżą po 25 km/h albo "L" robią sobie z ulicy prywatny plac nauki jazdy i swój folwark. Dla ewentualnych obrońców "L" przypominam, że obowiązują ich również przepisy ruchu drogowego.