WIETRZNO: W przepięknej scenerii odbyła się Podkarpacka Liga Rowerowa

fot. Michał Wójtowicz fot. Michał Wójtowicz

Interesujące wyścigi kolarzy górskich można było oglądać w ostatnią niedzielę w Wietrznie w ramach cyklu Podkarpackiej Ligi Rowerowej. Była to III runda cyklu, w której zawodnicy ścigali się na 4,5 km trasie z sumą przewyższeń wynoszącą blisko 150 m.

Zawody zgromadziły ponad 100 zawodników, wśród których nie brakowało znanych nazwisk (Mirosław Bieniasz, Adrian Rzeszutko, Jakub Solarz, Łukasz Helizanowicz, Albert Hudyka), dla których zawody te były dobrym przetarciem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.

Zawody rozpoczęły się startami najmłodszych zawodników i zawodniczek, które dostarczyły dużo pozytywnej energii na dalszą część zawodów.

Po najmłodszych na pełne dwa okrążenia wyruszyły panie. Trasa w Wietrznie charakteryzuje się interwałowym profilem, ze sztywnym łąkowym podjazdem na początku okrążenia selekcjonującym zawodników przed wjazdem w gęstwinę leśną wokół Grodziska.

Następnie do rywalizacji ruszyły kategorie juniorskie oraz mastersi I, II oraz weterani. Kategoria seniorska miała mieć do pokonania pięć okrążeń, lecz na prośbę zawodników organizator skrócił ją do czterech. Najszybszy zawodnik Wiktor Hudyka potrzebował na jej pokonanie ponad 43 minuty.

Zawody zakończyły się dekorowanie najlepszych sześciu zawodników pamiątkowymi dyplomami; pierwsza trójka otrzymała puchary. Kwiaciarnia „Kwiaty u Wioli” przygotowała piękne bukiety dla pierwszej trójki w kategoriach kobiecych.

Pełne wyniki Podkarpackiej Ligi Rowerowej (KLIKNIJ).

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji W Dukli zaprasza na kolejne zmagania cyklistów - IV edycje Podkarpackiej Ligi Rowerowej. Impreza odbędzie się 19 sierpnia w Jedliczu. Miejscowy klub Jedlicze Team przygotuje ciekawą i wymagającą trasę.  

Dukielski MOSiR zaprasza również na Kurs Instruktora Turystyki Rowerowej
Osoby zainteresowane zrobieniem kursu proszone są o kontakt pod numerem tel. 885 684 885, do 31 lipca 2017r. Kurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Cena kursu to 260 zł.

red., Mateusz Lorenc - MOSiR Dukla | fot. Michał Wójtowicz

Galeria

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.