Hodujesz zwierzęta w Krośnie? Sprawdź czy to legalne

fot. Pixabay fot. Pixabay

30 czerwca 2016r. przyjęto w Krośnie warunki odnośnie prowadzenia chowu i hodowli  zwierząt gospodarskich w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Krosno. W dużej części Krosna hodowla jest zabroniona.

Według § 15 Uchwały Nr XXIX/564/16 Rady Miasta Krosna zabrania się chowu i utrzymania zwierząt gospodarskich, futerkowych, drobiu i gołębi na terenie osiedli o zabudowie wielorodzinnej, a także na obszarze zamykającym się ulicami: od skrzyżowania ul. Krakowskiej z ul. Podkarpacką, ul. Podkarpacka oraz odcinek ul. Bieszczadzkiej do wylotu bocznej ul. Lwowskiej od strony Starostwa Powiatowego oraz ul. Krakowskiej do ul. Piłsudskiego, odcinek ul. Piłsudskiego do ul. Okrzei, odcinek od ul. Okrzei do ul. Żółkiewskiego, ul. Żółkiewskiego, odcinek ul. Niepodległości do skrzyżowania z ul. Bursaki, odcinek ul. Chopina do skrzyżowania z ul. Bursaki, ul. Wieniawskiego, odcinek ul. Sikorskiego do ul. Bohaterów Westerplatte, odcinek ul. Bohaterów Westerplatte do zakrętu - przy torach kolejowych, odcinek wzdłuż torów kolejowych i dalej w kierunku ZUS, PZU i Starostwa Powiatowego mający swój wylot na ulicy Bieszczadzkiej oraz pierwszy rząd zabudowy drugiej strony ww. ulic granicznych. Wyłączony z reguły został teren ogrodu należący do Klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie przy ul. Plac Konstytucji 3 Maja 2.

 

Kolorem żółtym na mapie zaznaczono obszar, gdzie obowiązuje zakaz prowadzenia hodowli zwierząt gospodarskich.

Na pozostałym terenie miasta, prowadzący hodowlę i chów zwierząt zobowiązani są zapewnić odpowiednią częstotliwość czynności porządkowych w sposób zapobiegający zaleganiu nieczystości stałych i ciekłych oraz nie stanowiący uciążliwości dla nieruchomości sąsiadujących, a zwierzęta powinny być utrzymywane w sposób niepowodujący uciążliwości dla osób zamieszkujących nieruchomości sąsiednie oraz ich utrzymywanie może odbywać się jedynie pod warunkiem spełnienia wymogów sanitarnych, budowlanych, ochrony środowiska i ochrony zwierząt określonych odrębnymi przepisami.

red., UM Krosna

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

1 komentarz

  • Bronek

    napisane przez Bronek

    czwartek, 10 sierpień 2017 04:43

    co to za durna ustawa zakaz hodowli zwierząt to znaczy również że psa nie można mieć ani kota :/

gorąca linia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

WYDARZENIA NOWE
PATRONAT KROSNO112

120 LAT

RATUJEMY DAJEMY

MISIE

R  E  K  L  A  M  A

 
R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

19244089 2002889299958426 1369936045 n

gmina chorkówka

gmina dukla

gmina iwonicz zdr

gmina jedlicze

gmina korczyna

miasto krosno

gmina krościenko

gmina miejsce piast

gmina rymanów

gmina wojaszówka

powiat krośnieński

FACEBOOK

 

INSTAGRAM

Wasze komentarze