.

Zakątek nad Wisłokiem będzie towarzyszył Karpackim Klimatom

fot. ilistracyjne Krosno112.pl fot. ilistracyjne Krosno112.pl

W przedostatni weekend wakacji (18-20.08) w Krośnie odbędą się "Karpackie Klimaty". W tym roku imprezie po raz pierwszy będzie towarzyszył "Zakątek nad Wisłokiem" - Integracyjny Piknik Rodzinny.

Rodzinny piknik charytatywny nieopodal krośnieńskiego Rynku odbędzie się w sobotę, 19 sierpnia. Zakątek nad Wisłokiem - to kolejna impreza charytatywna wspierana i współorganizowana przez Stowarzyszenie Idea Carpathia. Zobacz zapowiedź imprezy (KLIKNIJ).

Na rodziny z dziećmi czeka wiele atrakcji, w tym: plenerowe studio foto (w którym można będzie wykonać niezwykłe, autorskie fotografie portretowe), zumba, prezentacja wozów i sprzętów pożarniczych, kącik gier planszowych, gry i zabawy integracyjne, warsztaty garncarskie, pokazy i ćwiczenia pierwszej pomocy, w tym pierwszej pomocy dla dzieci (szkolenia prowadzi rekordzista Krosna w długości wykonywanej resuscytacji).

- Chcemy w sobotnie popołudnie zwrócić uwagę na osoby potrzebujące, dla których los nie zawsze jest łaskawy. W ramach "Karpackich Klimatów" organizujemy imprezę integracyjną z udziałem podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI). Wspólnie z licznymi wolontariuszami zbieramy środki dla krośnieńskiego koła tego stowarzyszenia - zapraszają organizatorzy wydarzenia.

Szczególną atrakcją dla dzieci będzie gra terenowa dla młodych trenerów pokemonów. Imprezę zakończy koncert zespołu "Kapitał" (godz. 19.00) oraz niezwykły pokaz ogniowy w wykonaniu Teatru Ognia Ignis (godz 20.00). Wszystko zakończy się tuż przed głównymi koncertami, które tego dnia odbędą się tego dnia na Rynku krośnieńskiego starego miasta ("Zakątek" od rynku dzieli zaledwie kilka minut spaceru).

Na pikniku pojawią się strażacy z JRG Krosno, OSP Krosno-Białobrzegi i OSP Krosno-Turaszówka, którzy zorganizują dla dzieciaków specjalną strażacką strefę. Portal Krosno112 objął wydarzenie patronatem medialnym. 

"Projekt Idea: zapewnić przyszłość" zrealizowany przy dofinansowaniu z Fundacji Potrafisz Polsko.

red., mat. Organizatora

 

Partnerzy portalu: