BorgWarner i Revline Racing Team przed Wyścigiem Górskim Sopot

fot. Revline Racing Team fot. Revline Racing Team

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski wracają na teren naszego kraju i po słowackich Banovcach przyszła pora na ściganie się na trasie z Sopotu do Gdyni. Organizator zawodów przyjął ponad 70 zgłoszeń, w tym dwóch reprezentantów zespołu BorgWarner Racing Team, którymi niezmiennie są Karol Krupa (Mitsubishi Lancer Evo IX grupy N), Szymon Piękoś (Mitsubishi Lancer Evo VIII grupy A) oraz wicelider klasy A/PL-Clio Marcin Wilusz, który za kierownicą Renault Clio bronił będzie barw zespołu Revline Racing Team.

O nastrojach przed wyścigiem mówią kierowcy rajdówek, na których są również barwy Krosno112.pl.

Niestety zawodów w Banovcach nie mogę zaliczyć do udanych, ponieważ podczas niedzielnej rundy awarii uległa skrzynia biegów, a nieukończony wyścig kosztował bardzo wiele straconych punktów, które w końcowym rozrachunku mogą się okazać na wagę złota. Dlatego też przed Sopotem bardzo wiele czasu poświęciliśmy na dopracowanie sprzętu, żeby podczas samych zawodów móc się skupić jedynie na walce o cenne ułamki sekund - mówi Karol Krupa.


Szymon Piękoś:  Sopot to mało górskie miasto, ale wyścigi górskie są tam organizowane już od lat i niezmiennie gromadzą na starcie sporą liczbę zawodników. Nie inaczej będzie i tym razem. Grupa A po raz kolejny zapowiada się bardzo silna i trudno wskazać jednego faworyta do wygranej. Po nieukończonych zawodach w Banovcach, podczas których zawiodła pompa paliwowa, chciałbym w Sopocie przełamać złą passę i powalczyć o miejsce na podium - dodaje Szymon Piękoś.

Miasto Sopot pozornie nie ma nic wspólnego z górami, ale staraniem organizatorów na trasie z Sopotu do Gdyni już po raz dwudziesty odbędzie się wyścig górski. To szybka i wymagająca pełnego skupienia droga, więc trzeba będzie zachować maksimum koncentracji podczas jazdy. Po udanych zawodach w Banovcach wciąż liczymy się w walce o tytuł mistrzowski w klasie A/PL-Clio, więc mogę obiecać, że podczas nadmorskich rund GSMP dam z siebie wszystko, żeby ten cel osiągnąć. Trzymajcie więc kciuki i widzimy się na mecie w niedzielę! - zachęca do kibicowania Marcin Wilusz.

Partnerami zespołu  BorgWarner są: BorgWarner, Inwest – Profil oraz Primerol. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Materniak Autosport oraz Auto Strefa, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu zespołu na FB (KLIKNIJ).

Partnerami zespołu Revline są: Producent olejów Revline i Jasol; Stara Wędzarnia Frysztak, a także MarWil – dystrybutor drewna opałowego na trasie Sanok  - Krosno – Jasło. Za obsługę techniczną samochodów odpowiada Materniak Autosport, a patronat medialny sprawuje TVP 3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Więcej informacji o zespole można uzyskać na stronie internetowej www.marcinwilusz.pl oraz na profilu Facebook (KLIKNIJ).

red., Revline, BorgWarner

 

Partnerzy portalu: