.

BorgWarner i Revline Racing Team na Wyścigu Górskim Sopot

fot. BorgWarner fot. BorgWarner

Za nami przedostatni w tym sezonie weekend Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na trasie z Sopotu do Gdyni bardzo dobrze zaprezentował się Marcin Wilusz w barwach Revline Racing Team oraz zespół BorgWarner Racing Team – Karol Krupa i Szymon Piękoś.

Na trójmiejskiej trasie ścigało się w miniony weekend ponad 70 zawodników, a kierowcy w barwach BorgWarner podczas sobotnich i niedzielnych rund GSMP plasowali się odpowiednio: Karol Krupa na drugim i pierwszym miejscu w grupie N, a Szymon Piękoś na piątej oraz drugiej pozycji w grupie A. Marcin Wilusz - zawodnik Automobilklubu Małopolskiego podczas sobotnich i niedzielnych (19-20.08) rund GSMP plasował się odpowiednio na drugim i pierwszym miejscu klasy A/PL-Clio oraz w czołówce grupy A/PL.

Podczas Sopockich rund GSMP nie opuszczało mnie szczęście. Biorąc pod uwagę jak mogło się skończyć ratowanie na partii szybkich zakrętów podczas sobotniej części wyścigu, drugie miejsce tego dnia było naprawdę dobrym wynikiem. Od zakończenia rywalizacji na barierze dzieliły mnie tylko centymetry. W niedzielę jechałem już jednak bezbłędnie, sprzęt spisywał się doskonale, czego efektem była pierwsza w tym sezonie wygrana w grupie N i świetne piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Ten sukces pokazuje, że coraz lepiej dogaduję się z wciąż nowym dla mnie samochodem i jeżeli technika nie zawodzi, to jestem w stanie walczyć o zwycięstwo w „N-ce” i wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej - relacjonuje Karol Krupa.


Szymon Piękoś: Tak jak się spodziewałem, walka w grupie A podczas wyścigowego weekendu w Sopocie toczyła się o ułamki sekund i na bardzo wysokim poziomie. Piąte miejsce w sobotę może nie jest szczytem moich marzeń, ale pozycja na podium grupy podczas niedzielnych rund daje mi nieco optymizmu przed zawodami w Korczynie. Ostatnie w tym sezonie zawody, które są moim domowym wyścigiem, znam bardzo dobrze. W ubiegłym roku przednionapędową Hondą walczyłem tam z A-grupowymi Lancerami, więc mam nadzieję, że w takim właśnie samochodzie uda się poprawić zeszłoroczne czasy. 

To był kolejny solidnie przepracowany weekend Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w naszym wykonaniu. Na wyniku z soboty zaważył błąd w doborze opon na w połowie mokrą nawierzchnie trasy z Sopotu do Gdyni. Sekund w ten sposób straconych nie dało się odrobić podczas drugiego podjazdu wyścigowego i musieliśmy się zadowolić drugim miejscem w klasie Clio. W niedzielę jednak wszystko poszło po naszej myśli i ten dzień zakończyliśmy zwycięstwem. Przed nami już tylko dwie rundy GSMP w Korczynie, ale niezależnie od jego wyników wspólnie z zespołem mamy już zapewniony tytuł Wicemistrza Polski w A/PL-Clio. Gratuluję wygranej Mateuszowi, który był w przekroju całego sezonu nieco szybszy i w pełni zasłużył na mistrzowską koronę. Mimo rozwiązanej kwestii tytułów, z pewnością pojawimy się na „domowym” wyścigu w Korczynie, ale niekoniecznie w samochodzie, którego używaliśmy do tej pory - dla Krosno 112.pl relacjonuje Marcin Wilusz.

Partnerami zespołu  BorgWarner są: BorgWarner, Inwest – Profil oraz Primerol. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Materniak Autosport oraz Auto Strefa, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu zespołu na FB (KLIKNIJ).

Partnerami zespołu Revline są: Producent olejów Revline i Jasol; Stara Wędzarnia Frysztak, a także MarWil – dystrybutor drewna opałowego na trasie Sanok  - Krosno – Jasło. Za obsługę techniczną samochodów odpowiada Materniak Autosport, a patronat medialny sprawuje TVP 3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Więcej informacji o zespole można uzyskać na stronie internetowej www.marcinwilusz.pl oraz na profilu Facebook (KLIKNIJ).

red., Revline, BorgWarner

 

Partnerzy portalu: