Zbiórka nakrętek na wózek inwalidzki dla Iwonki. Czas tylko do końca września

fot. archiwum prywatne fot. archiwum prywatne

- Zbieramy nakrętki dla mojej kuzynki. Potrzebujemy 3 tony na zakup wózka inwalidzkiego, wiem ze to bardzo dużo, ale może Ty i Twoi znajomi, sąsiedzi również mogą się przyłączyć do zbiórki? - prosi o pomoc Sandra.

Za apelem o pomoc dla 15 - letniej Iwony zwróciła się do nas czytelniczka. Rodzina i przyjaciele Iwonki z Sośnicy (woj. podkarpackie). Dziewczynka ma szereg wad rozwojowych w tym: przepuklinę oponowo-rdzeniową, wodogłowie, niedowład wiotki kończyn dolnych. Może masz wśród znajomych właścicieli barów, sklepów, miejsc gdzie setki nakrętek trafia do kosza? Liczy się każdy kilogram - apelują do naszych czytelników.

-Rozszczep kręgosłupa z przepukliną oponowo-rdzeniową, czyli wada wrodzona układu nerwowego skazała Iwonkę na kalectwo. Diagnoza pojawiła się za późno. Gdyby poprzedni lekarz wcześniej wykonał badanie USG, istniałaby szansa na operację rozszczepu kręgosłupa jeszcze w łonie matki - mówi mama Iwony. - W ubiegłym roku trafiłyśmy do Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji, gdzie usłyszałyśmy, że Iwonka już dawno temu mogła zacząć poruszać się samodzielnie, że wciąż dzięki odpowiedniej rehabilitacji ma na to szansę.Iwona przeszła operację kręgosłupa a teraz potrzebuje kosztownej rehabilitacji, która niezbędna jest właśnie teraz, kiedy rośnie i jej ciało się kształtuje.

Rodzina Iwony apeluje o zbiórkę plastikowych nakrętek na zakup wózka inwalidzkiego i protez HKAFO.W sprawie odbioru proszą o kontakt telefoniczny 725 005 579.

Prowadzona jest również zbiórka środków na siepomaga.pl na rehabilitację dziewczynki (KLIKNIJ).

 red., mat. rodziny