.

Czysta energia - dofinansowania dla Krośnian

fot. Pixabay fot. Pixabay

Mieszkańcy Krosna, którzy oczekują na dotację z Unii Europejskiej na instalacje systemów energii odnawialnej mogą liczyć na dofinansowania. Fotowoltaika, kolektory słoneczne, kotły na biomasę, gruntowe pompy ciepła powstaną przy krośnieńskich gospodarstwach domowych.

O tym, że krośnieński projekt został wybrany do dofinansowania informuje wiceprezydent Tomasz Soliński. - Z przyjemnością informuję Mieszkańców Krosna, którzy zadeklarowali udział w projekcie parasolowym dot. OZE (w partnerstwie z Gminą Krościenko Wyżne), że uzyskaliśmy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020, w wysokości 8.9mln zł a całkowity koszt projektu wynosi 14.1mln zł. W ramach projektu zostanie zainstalowanych 806 instalacji (w tym 625 w Krośnie) tj: fotowoltaika, kolektory słoneczne, kotły na biomasę, gruntowe pompy ciepła.

Projekt obejmie 692 gospodarstwa domowe w większości, bo aż 625 na terenie Miasta Krosna, oraz 181 na terenie Gminy Krościenko Wyżne.

Całkowity koszt projektu szacowany jest na ok. 14 099 492 zł, z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 8 964 407 zł.

Gminy Miejsce Piastowe oraz Chorkówka również otrzymały dofinansowanie na Odnawialne Źródła Energii. Całkowity koszt projektu w tych dwóch gminach szacowany jest na ok. 14 560 890 zł, z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 9 178 154 zł.

red., UM Krosna, UG M.Piastowe

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

LAKAR right

medycyna estet

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

Wasze komentarze