Czysta energia - dofinansowania dla Krośnian

fot. Pixabay fot. Pixabay

Mieszkańcy Krosna, którzy oczekują na dotację z Unii Europejskiej na instalacje systemów energii odnawialnej mogą liczyć na dofinansowania. Fotowoltaika, kolektory słoneczne, kotły na biomasę, gruntowe pompy ciepła powstaną przy krośnieńskich gospodarstwach domowych.

O tym, że krośnieński projekt został wybrany do dofinansowania informuje wiceprezydent Tomasz Soliński. - Z przyjemnością informuję Mieszkańców Krosna, którzy zadeklarowali udział w projekcie parasolowym dot. OZE (w partnerstwie z Gminą Krościenko Wyżne), że uzyskaliśmy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020, w wysokości 8.9mln zł a całkowity koszt projektu wynosi 14.1mln zł. W ramach projektu zostanie zainstalowanych 806 instalacji (w tym 625 w Krośnie) tj: fotowoltaika, kolektory słoneczne, kotły na biomasę, gruntowe pompy ciepła.

Projekt obejmie 692 gospodarstwa domowe w większości, bo aż 625 na terenie Miasta Krosna, oraz 181 na terenie Gminy Krościenko Wyżne.

Całkowity koszt projektu szacowany jest na ok. 14 099 492 zł, z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 8 964 407 zł.

Gminy Miejsce Piastowe oraz Chorkówka również otrzymały dofinansowanie na Odnawialne Źródła Energii. Całkowity koszt projektu w tych dwóch gminach szacowany jest na ok. 14 560 890 zł, z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 9 178 154 zł.

red., UM Krosna, UG M.Piastowe

 

Partnerzy portalu: