Szczęśliwy finał poszukiwań kobiety

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Kilkadziesiąt minut trwały poszukiwania 66-letniej grzybiarki. O jej zaginięciu poinformował policję jej syn. Podczas wspólnego grzybobrania kobieta oddaliła się i zabłądziła w lesie. Dzięki doskonalej znajomości terenu, policjanci szybko ją odnaleźli.

We wtorek, 5 września, około godz. 11.30, na dukielski posterunek zgłosił się zdenerwowany mężczyzna, nformując że wspólnie ze swoją 66-letnią matką wybrał się na grzyby. W pewnym momencie stracił z nią kontakt wzrokowy. Podejmowane próby nawoływania zaginionej okazały się bezskuteczne. Kobieta miała ze sobą telefon komórkowy, jednak nie potrafiła określić żadnych charakterystycznych punktów, dzięki którym można by wskazać jej aktualne położenie.  

Niezwłocznie na poszukiwania ruszyli dukielscy policjanci. Dzięki doskonałej znajomości silnie zalesionego terenu, wytypowali miejsce, w którym może przebywać kobieta. Po kilkudziesięciu minutach, w rejonie miejscowości Ropianka, policjanci odnaleźli zaginioną.  

Policja apeluje o zachowanie zasad ostrożności podczas leśnych spacerów i grzybobrania. Nie należy wybierać się do lasu zbyt późno, gdyż szybko zapadający zmrok może spowodować utratę orientacji w terenie. Warto też o zabraniu ze sobą osoby znającej okolicę i telefonu komórkowego z naładowaną baterią.

red., KMP Krosno

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

BRUNCH 25 03

fnk

LAKAR right

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze