.

Święto ziemniaka w Widaczu zaskoczyło smakiem

fot. GOK Miejsce Piastowe fot. GOK Miejsce Piastowe

Święto pieczonego ziemniaka „Kartoflisko” w amfiteatrze w Widaczu, mimo niekorzystnej pogody zgromadziło wielu entuzjastów tej jakże popularnej w Polsce bulwy.

Na stołach królowały między innymi: tartaletka nadziewana szpinakiem z boczkiem i jajkiem wiejskim, rolada ziemniaczana faszerowana warzywami, sernik ziemniaczany, marcepanki ziemniaczane w polewie czekoladowej, knedle ziemniaczane z nadzieniem mięsnym, łącznie 59 głównych dań z ziemniaków.

Najważniejszym punktem programu podczas kartofliska był konkurs kulinarny adresowany do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Miejsce Piastowe.

Każde koło miało za zadanie przygotować dowolną ilość potraw z ziemniaków, według własnego uznania i pomysłu. Smak ziemniaczanych smakołyków oceniali: radna powiatu krośnieńskiego Teresa Sirko, kucharz z restauracji „Jaś Wędrowniczek” Tomasz Findysz, oraz szef „Posmakuj Krosno” Paweł Dobrzański.

Nagrodę Grand Prix przyznano dla Koła Gospodyń Wiejskich z Widacza, za całokształt przygotowań, zaangażowanie, wyszukany smak, ilość przygotowanych potraw - było ich aż 11, ale decydujący głos padł za oryginalną pikantną zupę ziemniaczaną z miętką ogrodową. Nagrodę pieniężną oraz dyplom z rąk kucharza z restauracji „Jaś Wędrowniczek” Tomasza Findysza  odebrała osobiście przewodnicząca KGW z Widacza Ludwika Wojtowicz. Pozostałe koła również otrzymały dyplomy i wyróżnienia pieniężne, które wręczył uroczyście dyrektor GOK Janusz Węgrzyn.

W amfiteatrze widackim z tej okazji prezentowały się zaproszone zespoły śpiewacze: „Łęczanie” z Łęk Dukielskich, „Chorkowianie” z Chorkówki, oraz kapela ludowa „Piasty”, wprowadzając publiczność w świat melodii ludowych z okolic Krosna i rzeszowszczyzny. Na scenie pojawiła się rówież gwiazda wieczoru JANSKY, oraz kapela 50 plus.

A już w najbliższym czasie, 9 września, kolejna impreza z akcentem ziemniaczanym oraz dyniowym w Łękach Strzyżowskich. Jesteśmy przekonani, że będzie równie pysznie!

swieto dyni wojaszowka

red., GOK MP

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

BRUNCH 25 03

mechanik 2018

LAKAR right

BANER

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze