16 września Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów na żużlu

fot. Dariusz Błażejowski - Krosno112.pl fot. Dariusz Błażejowski - Krosno112.pl

W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi nie udało się rozegrać DMEJ w Krośnie podczas pierwszego podejścia 19 sierpnia. Silnie padający deszcz nie pozwolił na rozstrzygnięcie zawodów, w których bezsprzecznie pretendentami do tytułu byli Polacy.

PATRONAT KROSNO112

Te zawody można jedynie odjechać w kajakach – komentował całe zajście młody zawodnik Kacper Woryna, Dominik Kubera natomiast zaznaczył, że pogoda lubi płatać figle - Rano na treningu był upał teraz leje, no cóż bycie dobrej myśli zapewne nie pomoże. Byliśmy dobrze spasowani z tym torem, ale najlepszym trzeba być także podczas kolejnej odsłony.

Czas na drugie podejście, które miejsce będzie miało 16 września br. w Krośnie. W Polskim składzie dojdzie do zmiany ponieważ kontuzji uległ lider polskiej reprezentacji Maksym Drabik. Wzmocnić skład postanowił menedżer ekipy niemieckiej, który w miejsce Erica Rissa desygnował Michaela Haertela. Reprezentacji Danii nie będzie towarzyszył menedżer Hans Nielsen, dla którego termin okazał się kolizyjny z innymi obowiązkami. Natomiast jeśli chodzi o skład Duńczyków nie zapowiadają oni zmian, jak reprezentacja Łotwy, która może sprawić niespodziankę.
Polacy po tytuł DMEJ sięgali siedmiokrotnie od 2008 roku i w klasyfikacji medalowej zajmują stabilną pierwszą pozycję. To właśnie reprezentacja Polski będzie broniła tytułu zdobytego w niemieckim Stralsund. Przypomnijmy, że Polacy zdobyli go w składzie – Bartosz Smektała, Dominik Kubera, Kacper Woryna, Daniel Kaczmarek i Rafał Karczmarz.

DANIA
JEPPESEN Jonas
Andreas Lyager
ANDERSEN Mikkel Brøndum
HANSEN Patrick
JAKOBSEN Fredrik

ŁOTWA
MIHAILOVS Olegs
KURMIS Davis
TROFIMOVS Artioms
KOSTIGOVS Jevgenijs

POLSKA
WORYNA Kacper
SMEKTAŁA Bartosz
KUBERA Dominik
KARCZMARZ Rafał

NIEMCY
FIENHAGE Lukas
SPILLER Daniel
MÖSER Dominik
GEYER Richard
Michael Haertel

W Krośnie zapowiadają się ogromne emocje.
Start 16.09.2017
Godzina 15:30
Stadion KSM KROSNO

Nasz portal objął patronat medialny nad Mistrzostwami Europy.

red., ksmkrosno