Propozycja budowy nowej drogi dwujezdniowej Miejsce Piastowe - Sanok

fot. Pixabay fot. Pixabay

Końcem sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim przedstawiona została koncepcja budowy drogi dwujezdniowej na odcinku Miejsce Piastowe - Rymanów - Sanok o parametrach drogi klasy S lub GP. Realizacja proponowanej inwestycji drogowej spowodowałaby znaczne odciążenie dla DK28 oraz poprawiłaby dostępność komunikacyjną dla tej części regionu.

Propozycja ta jest uzupełnieniem rozwiązań komunikacyjnych uwzględniających przede wszystkim drogę ekspresową S-19 oraz stanowi alternatywę dla obwodnic Rymanowa, Beska i Zarszyna.

Przebieg planowanej drogi byłby w tzw. „korytarzu” pomiędzy planowaną S-19 a obecną DK28 Zator-Medyka. Jej długość to – 35 km, szacowany koszt to około 350 mln złotych. Realizacja takiej inwestycji drogowej spowodowałaby znaczne odciążenie dla DK28.

Popisanie listu intencyjnego – który określi zasady i warunki współpracy przy przygotowaniu do zadania pn. „Budowa nowej drogi dwujezdniowej na odcinku; Miejsce Piastowe-Sanok o parametrach drogi klasy S lub GP” nastąpi jeszcze w październiku w Rzeszowie. Podpisanie listu powinno być początkiem współpracy w zakresie przygotowania i sfinansowania wstępnej koncepcji na realizację zadania.

Do współpracy w celu realizacji tej inwestycji zaproszono; Województwo Podkarpackie, GDDKiA o/Rzeszów, Powiat Krośnieński i Sanocki, Miasto Sanok oraz gminy – Miejsce Piastowe, Rymanów, Iwonicz-Zdrój, Besko, Zarszyn i Sanok.

red., UG Rymanów

 

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

3 komentarzy

 • Jan

  napisane przez Jan

  środa, 13 grudzień 2017 17:41

  To tylko koncepcja. Ta droga z Sanoka w życiu nie powstanie. To takie obietnice dla Sanoka bo jest jednak na marginalnej pozycji dostępności komunikacyjnej do s-19. Sanok ma nieszczęście z władzami które od kilkunastu lat obiecują dużo a mało robią.
  Połączenie Rzeszowa z Krosnem jest tu priorytetem.. Czyli dociągnięcie trasy szybkiego ruchu przynajmniej do Miejsca Piastowego czyli dwa węzły na s-19 Krosno-Iskrzynia i Krosno-Miejsce Piastowe.

  Duże natężenie od Krosna w kier Sanoka jest w okresie wakacyjnym. Poza tym okresem duży ruch jest do max Rymanowa. A dalej na Sanok ruch znacząco spada i przejeżdża się szybko.

 • Łukasz

  napisane przez Łukasz

  sobota, 16 wrzesień 2017 17:52

  Bardzo dobry pomysł, ale ta droga musi być od Krosna pociągnięta, bo inaczej stworzy się wąskie gardło i ogromne korki na trasie Krosno- Miejsce Piastowe i od Miejsca w stronę Iwonicza które już występują przy większym natężeniu ruchu. Ta droga może być poprowadzona po śladzie obecnej DK 28 z wyłączeniem przejazdu przez większe miejscowości, gdzie powinny powstać nowe obwodnice jak Rymanów, Zarszyn, być może Besko i Iwonicz i jak najmniej kolizyjnych skrzyżowań. Wzdłuż Tej nowej drogi miejscami można zbudować mniejsze i ograniczyć liczbę skrzyżowań i przejść dla pieszych. Dużymi odcinkami na tym odcinku DK 28 przebiega wśród pól, terenem niezabudowanym.

 • krosnianin

  napisane przez krosnianin

  sobota, 16 wrzesień 2017 12:49

  Brawo, 27 lat myśleli nad tym co powiedziałby im każdy normalny kierowca korzystający z dróg w tym regionie.