.

Podsumowanie Podkarpackiej Ligi Rowerowej

fot. Michał Wójtowicz - MOSIR Dukla fot. Michał Wójtowicz - MOSIR Dukla

Kolarze górscy w sobotę (16.09) zakończyli rywalizację w Podkarpackiej Lidze Rowerowej startem w Parku Dukielskim. Na krętej trasie o długości 2,5 km, zawodnicy ścigali się w różnych kategoriach wiekowych.

Pierwsze do rywalizacji przystąpiły dzieci do 1 - 6 lat. Maluchy miał do pokonania odcinek o długości 400 m, starsze jechały wokół pierwszego oraz drugiego stawu.

Po nich na starcie ustawiały się roczniki młodzików, juniorów, seniorów, mastersów oraz weteranów. Uczestnicy tych kategorii mieli już do pokonania całą pętlę oraz ilość okrążeń dopasowaną do kategorii wiekowych. Początek pętli charakteryzowały interwałowe, sztywne podjazdy oraz krótkie zjazdy. Pogoda na początku rywalizacji nie rozpieszczała, mocne opady deszczu później ustały, ale pozostawił na trasie wilgotne podłoże. Na przygotowanej przez organizatorów małej skoczni zawodnicy wybijali się na dobre kilka metrów. Doszło do jednego upadku, na szczęście obyło się bez kontuzji i zawodniczka kontynuowała wyścig.

Po zakończonych wyścigach wszyscy zawodnicy wraz z rodzinami przenieśli się na obiekt MOSiRu Dukla gdzie odbyła się dekoracja najlepszych zawodników za klasyfikację generalną cyklu. Dzięki rodzicom zawodników sekcji MTB MOSiR Dukla można było spróbować domowych wypieków.

Następna edycja Podkarpackiej Ligi Rowerowej odbędzie się za rok, być może cykl rozrośnie się do nowych lokalizacji.

Organizatorzy składają podziękowania: Rodzinie Tarnowskich, Hucie Delta Iwonicz – Dawidowi Marek, Maciejowi Kostyra, Janowi Goleń, Duro-Speed, Ziko, Muzeum w Bóbrce, Strażakom, GOPR, Zawodnikom MTB MOSiR Dukla oraz rodzicom zawodników sekcji.

Wyniki w klasyfikacji generalnej po 5 rundach - KLIKNIJ

red., MOSIR Dukla | fot. Michał Wójtowicz

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

LAKAR right

medycyna estet

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

wiktoria 1

Wasze komentarze