Lepsze warunki dla dzieci i rodzących kobiet w krośnieńskim szpitalu

fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl

Zakończył się I etap prac modernizacyjno-remontowych oddziałów w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie. Inwestycje są związane z realizacją projektu „Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia „Kobieta i Dziecko” – wyspecjalizowana opieka zdrowotna”.

Dzisiaj (28.09) w krośnieńskim szpitalu został zorganizowany briefing prasowy, na którym Dyrekcja Szpitala wraz ze Stanisławem Kruczekiem - Członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego, zaprezentowała nowo wyremontowane oddziały placówki w Krośnie.

W ramach I etapu prac kompleksowo zmodernizowano i wyremontowano Oddział Dziecięcy – odcinek dzieci młodszych do lat 3, Odcinek Patologii Ciąży i Trakt Porodowy wraz z salą cięć cesarskich.

W pododdziale dzieci młodszych może być teraz hospitalizowanych jednocześnie 22 małych pacjentów. W salach chorych znajduje się całodobowy monitoring. Zakres modernizacji obejmował prace budowlane, sanitarne, a także elektryczne i teletechniczne.

Natomiast Odcinek Patologii Ciąży składa się teraz z 5 sal dwuosobowych z łazienkami, izolatki, gabinetu USG i pokoju zabiegowego. Jest on bezpośrednio połączony z Traktem Porodowym oraz Oddziałem Położniczym.

Projekt przewidział także przebudowę Traktu Porodowego wraz z salą cięć cesarskich. Modernizacja ma wpłynąć na podniesienie jakości usług, a także na spełnienie kryteriów związanych z realizacją tzw. „porodów rodzinnych”. Utworzono 2 sale przedporodowe, 4 sale porodowe i 1 salę po porodach powikłanych, a także salę resuscytacji noworodka i salę cięć cesarskich. Już od 20 września na nowym Trakcie Porodowym odbywają się porody.

W ramach projektu „Kobieta i Dziecko” do końca roku zakupiony zostanie m. in. mammograf, karetka neonatologiczna z wyposażeniem, a także stanowiska do resuscytacji noworodków.

Łączny koszt projektu ma wynieść ponad 19,5 mln złotych, a zakończenie drugiego etapu prac planowane jest na przełom roku 2017/2018.

red. fot. Sławomir Farbaniec

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

2 komentarzy

 • ania

  napisane przez ania

  czwartek, 28 wrzesień 2017 19:53

  Pięknie, ale czy to jest najważniejsze? Najpiękniejsze i najlepiej wyposażone sale i korytarze nie zastąpią ludzkiej empatii, a z tym w krośnieńskim szpitalu są problemy. Wg mnie personel jest niedouczony, nie potrafi wsłuchać się w potrzeby kobiet, ważne są procedury, a nie pacjentki. Nie jestem gołosłowna, poznałam kilka szpitali w dużym mieście - tam jest normalnie, Krosno- szkoda gadać

 • Joanna

  napisane przez Joanna

  czwartek, 28 wrzesień 2017 16:18

  A gdzie wanna do porodu w wodzie ???

Od szkolenia do zatrudnienia 2017

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

21741698 1541316972558041 1327110143 n

PATRONAT KROSNO112

R  E  K  L  A  M  A

 
R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

driftshow izdebki2017

bieg kowala 2017

ZAWODY POWIAT 2017

OSP NA ALARM

triathlon dla antosi

nowy woz osp balucianka

najtwardszy strazak 2017 final

fireshow

ZLOT4X4

me szachy

90lat pustyny

ratujemy dajemy 2017

FACEBOOK

 

INSTAGRAM