Lepsze warunki dla dzieci i rodzących kobiet w krośnieńskim szpitalu

fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl

Zakończył się I etap prac modernizacyjno-remontowych oddziałów w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie. Inwestycje są związane z realizacją projektu „Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia „Kobieta i Dziecko” – wyspecjalizowana opieka zdrowotna”.

Dzisiaj (28.09) w krośnieńskim szpitalu został zorganizowany briefing prasowy, na którym Dyrekcja Szpitala wraz ze Stanisławem Kruczekiem - Członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego, zaprezentowała nowo wyremontowane oddziały placówki w Krośnie.

W ramach I etapu prac kompleksowo zmodernizowano i wyremontowano Oddział Dziecięcy – odcinek dzieci młodszych do lat 3, Odcinek Patologii Ciąży i Trakt Porodowy wraz z salą cięć cesarskich.

W pododdziale dzieci młodszych może być teraz hospitalizowanych jednocześnie 22 małych pacjentów. W salach chorych znajduje się całodobowy monitoring. Zakres modernizacji obejmował prace budowlane, sanitarne, a także elektryczne i teletechniczne.

Natomiast Odcinek Patologii Ciąży składa się teraz z 5 sal dwuosobowych z łazienkami, izolatki, gabinetu USG i pokoju zabiegowego. Jest on bezpośrednio połączony z Traktem Porodowym oraz Oddziałem Położniczym.

Projekt przewidział także przebudowę Traktu Porodowego wraz z salą cięć cesarskich. Modernizacja ma wpłynąć na podniesienie jakości usług, a także na spełnienie kryteriów związanych z realizacją tzw. „porodów rodzinnych”. Utworzono 2 sale przedporodowe, 4 sale porodowe i 1 salę po porodach powikłanych, a także salę resuscytacji noworodka i salę cięć cesarskich. Już od 20 września na nowym Trakcie Porodowym odbywają się porody.

W ramach projektu „Kobieta i Dziecko” do końca roku zakupiony zostanie m. in. mammograf, karetka neonatologiczna z wyposażeniem, a także stanowiska do resuscytacji noworodków.

Łączny koszt projektu ma wynieść ponad 19,5 mln złotych, a zakończenie drugiego etapu prac planowane jest na przełom roku 2017/2018.

red. fot. Sławomir Farbaniec

 

Partnerzy portalu: