Bogumiła Romanowska 2018
.

Zmiany w zasadach opłacania składek na ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że od 1 stycznia 2018 r zmieni się sposób opłacania składek do ZUS. Zmiana na południu Podkarpacia dotyczyć będzie ponad 30 tys. podmiotów opłacających składki na ZUS.

Nie będzie kilku wpłat na różne rachunki bankowe, zostanie wprowadzony jeden rachunek składkowy, na który trzeba będzie opłacać wszystkie składki na:
• ubezpieczenia społeczne,
• ubezpieczenie zdrowotne,
• Fundusz Pracy,
• Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych,
• Fundusz Emerytur Pomostowych

Informację o numerze rachunku składkowego wysyłane będą listem poleconym. Wysyłka listów rozpocznie się 1 października 2017 r.

Ważne!
Jeśli do końca grudnia 2017 roku nie dotrą informacje o numerze rachunku – otrzymacie go Państwo w każdej placówce ZUS lub w Centrum Obsługi Telefonicznej (nr tel.: 22 560 16 00). 

Gdy przedsiębiorca będzie miał długi składkowe, to wpłata na indywidualny numer rachunku składkowego pokryje najstarszą należność. Może to spowodować zadłużenie za bieżący okres co wpłynie m.in. na prawo do zasiłku chorobowego.

Bezpłatne szkolenia
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach poświęconych
„e-składce”. Szkolenia przeznaczone są dla:
- przedsiębiorców,
- osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej;
- podmiotów wspierających płatników,
którzy chcą się dowiedzieć więcej o zmianach dotyczących opłacania składek.

W Krośnie szkolenia odbywają się w Inspektoracie ZUS – ul. Bieszczadzka 5 w każdy piątek o godz. 9:00. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie – nr tel. 13 436 87 21 wew. 2019 lub elektronicznie e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Harmonogram szkoleń w pozostałych miastach w załączeniu.
Więcej informacji o e-Składce: http://www.zus.pl/eskladka

Wojciech Dyląg - Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS