Dzień otwarty ARiMR ze strażakami i policją

fot. ARiMR fot. ARiMR

W piątek (20.10.2017) Podkarpacki Oddział Regionalny ARiMR otworzył dla mieszkańców 21 biur powiatowych. Zaproszone zostały dzieci, młodzież i dorośli: przedszkolaki, studenci, rolnicy i przedsiębiorcy – wszyscy, którzy chcieli poznać z bliska pracę ARiMR.  Dzień Otwarty w ARiMR zorganizowany został wspólnie z policją i strażą pożarną.

Hasło przewodnie dni otwartych brzmiało: „Razem wPROWowadzajmy zmiany na wsi, żyjmy bezpiecznie”.


Teresa Pamuła, dyrektor POR ARiMR nie wyklucza, że Dzień Otwarty będzie organizowany cyklicznie: - Zależy nam na większym otwarciu i pokazaniu naszej pracy i zadań jakie realizujemy wszystkim mieszkańcom wsi. Chodziło też o zachęcenie rolników do szerszego korzystania z licznych dotacji  w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 - 2020.  Chcieliśmy też podkreślić, jak ważna jest praca rolników i że dzięki nim, podkarpacka wieś się rozwija i zmienia na lepsze. A tu ważne jest bezpieczeństwo na wsi, zwłaszcza dzieci. Dlatego w trakcie imprez w każdym powiecie rozdawaliśmy m.in. odblaski – łącznie otrzymało je ponad tysiąc dzieci


Zaproszonym przedszkolakom policjanci zaprezentowali film animowany na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli o konieczności noszenia odblasków, przedstawili także zasady zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi. Strażacy zainteresowali dzieci zasadami udzielania pierwszej pomocy przedstawionej w zabawowej formie. Maluchy chętnie ćwiczyły układanie osoby nieprzytomnej w pozycji bocznej bezpiecznej. Ustawiały się w kolejce, aby przymierzyć hełm strażacki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Pracownicy biura opowiadali dzieciom o pracy w polu, maszynach rolniczych oraz o zwierzętach gospodarskich. Przedszkolaki kolorowały również rysunki zwierząt, a na koniec wizyty zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie ze strażakami i policjantami.

Zaproszeni studenci wraz z nauczycielami akademickimi i rolnikami obejrzeli przygotowaną przez Komendę Miejską Policji prezentację o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uświadomiło to wszystkim, że dzięki tej aplikacji sami możemy mieć realny wpływ na bezpieczeństwo w najbliższej okolicy. Z dużym zainteresowaniem uczestnicy wysłuchali także prezentacji o niebezpieczeństwach związanych z ogrzewaniem domów i zasadach bezpiecznego ogrzewania przy wykorzystaniu różnego rodzaju pieców. Tak samo chętnie wszyscy słuchali i ćwiczyli przedstawione przez Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

red., ARIMR

fot. ARiMR

 

Partnerzy portalu: