.

Krośnianin w wypadku stracił nogi. Teraz potrzebuje wsparcia

fot. arch. prywatne fot. arch. prywatne

Rafał Gadzała ma 27 lat i pochodzi z Krosna. Jest harcerzem i ratownikiem, który wielokrotnie niósł pomoc innym. Nagle jego świat runął, w czerwcu uległ wypadkowi w konsekwencji czego stracił obie nogi. Teraz sam potrzebuje wsparcia. Czeka go długa rehabilitacja, walka o powrót do sprawności, którą warto wesprzeć.

Wielu mieszkańców Krosna zna Rafała jako harcerza Szczepu Górskie Bractwo w Krośnie, ratownika Harcerskiej Grupie Ratowniczej i Maltańskiej Służby Medycznej oraz społecznego działacza. Swoją pasją niesienia pomocy innym Rafał  zaraził się już w gimnazjum. W wieku licealnym przeszedł przeszkolenie z ratownictwa medycznego, a wkrótce sam zaczął udzielać pierwszej pomocy razem z innymi "maltańczykami".

Rafał po ukończeniu szkoły wyjechał do Wrocławia gdzie zaczął życie zawodowe. W maju 2017 roku był aktywnym młodym człowiekiem, uprawiał sport, podróżował, planował założenie rodziny. W czerwcu 2017r. uległ wypadkowi po którym urazy zmiażdżeniowe obejmujące liczne okolice kończyn dolnych wywołały konieczność dokonania urazowej amputacji na poziomie między stawem kolanowym, a stawem skokowym. Powikłania doprowadziły do ostrej niewydolności płuc.

- W jednym momencie życie, plany na przyszłość moje, narzeczonej i dziecka legły w gruzach. Byłem hospitalizowany nieprzerwanie od 23 czerwca do 14 września 2017 roku w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie na Oddziale V Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Przeszedłem szereg zabiegów operacyjnych, w tym kolejne reamputację obu podudzi. Teraz czeka mnie długa rehabilitacja, bardzo kosztowne protezy, walka o powrót do sprawności i samodzielności, do tego potrzebuję środków finansowych - mówi Rafał Gadzała. - Zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie - dodaje.

Jak można pomóc?
Rafał jest podopiecznym ogólnopolskiej fundacji AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, będącą organizacją pozarządową non-profit i posiadając status Organizacji Pożytku Publicznego.

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Gadzała, 8132 pomożecie krośnianinowi w walce o sprawność oraz w codziennym funkcjonowaniu.

Fundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

Przekazując 1% podatku dla Rafała:
KRS: 0000270809 / cel: Gadzała, 8132

Wpłacając darowiznę:
nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP Paribas
tytuł: Gadzała, 8132

Wysyłając SMSa!
Aby pomóc Rafałowi możecie również wysyłać SMSy na numer 75165 o treści: POMOC 8132
Koszt SMSa to 5 zł netto (6,15 zł brutto).

- Chciałbym wstać i pobiec... Za wszelką okazaną pomoc, dziękuję z całego serca - mówi Rafał.

b1

red., KrosnoCity

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

BRUNCH 25 03

mechanik 2018

LAKAR right

BANER

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze