Trwają przygotowania do Opłataka Maltańskiego - możesz się włączyć!

fot. Dwór Kombornia fot. Dwór Kombornia

Trwają przygotowania do kolejnej akcji charytatywnej Opłatek Maltański, nad którą objęliśmy patronat medialny. Akcja organizowana jest przez Zakon Maltański w Polsce już od 15 lat, a w naszym regionie pojawi się po raz trzeci.

PATRONAT KROSNO112

Wieczerza Wigilijna Opłatka Maltańskiego, podobnie jak ostatnim razem, organizowana jest przez Dwór Kombornia, wraz z Zakonem Maltańskim i GOPS w Korczynie przy wsparciu Maltańskiej Służby Medycznej. Do wigilijnego stołu zasiądzie 160 gości: osób potrzebujących, samotnych, niepełnosprawnych, a także dzieci z rodzin wielodzietnych.

- Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne i zarazem uroczyste święta w naszej Polskiej tradycji. Tak bardzo oczekiwane, tak bardzo wyjątkowe... Choinka, Mikołaj, Pierwsza Gwiazdka, stół wigilijny z dwunastoma potrawami, wspólne kolędowanie, to magia, która sprawia, że poświęcamy więcej czasu i ciepła swojej rodzinie, bliskim, a także nieznajomym. W ten świąteczny czas nikt nie powinien być samotny i opuszczony – mówi Ryszard Skotniczny, właściciel Dworu Kombornia.

Kolacja będzie miała miejsce 14.12.2017r. o godzinie 13:00 w Centrum Bankietowo-Konferencyjnym Dworu Kombornia. Nie zabraknie opłatka i życzeń, modlitw, kolędowania i tradycyjnych potraw ufundowanych przez Restaurację Magnolia. Świątecznego nastroju dodawać będzie choinka i pięknie nakryte wigilijne stoły. Będą też prezenty – wszystkie dzieci otrzymają je od Świętego Mikołaja, a dorośli obdarowani zostaną paczkami z najpotrzebniejszymi artykułami.

Honorowy Patronat nad tym uroczystym przedświątecznym spotkaniem objął JEm ks. Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal. Opiekę duszpasterską podczas całego spotkania sprawować będą: ks. proboszcz Edward Sznaj oraz ks. proboszcz Andrzej Wydrzyński.

6373d1470844afe3e9d86261f2292612 L

Akcja Opłatek Maltański skupia się na osobach potrzebujących. Okazywane im zostaje przede wszystkim wsparcie duchowe, poprzez zaproszenie do wspólnoty stołu wigilijnego, do dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy oraz posiłku, ale także wsparcie materialne (każda zaproszona osoba otrzymuje żywność, słodycze i kosmetyki, dzieci otrzymują także zabawki).

Organizatorzy zachęcają do wsparcia akcji:

Zbiórka darów na Opłatek Maltański trwa przez cały rok, poszerzając tym samym skalę pomocy. Wszyscy, którzy chcą włączyć się w dzieło Opłatka mogą to uczynić na kilka sposobów:

1. Wpłata pieniężna na konto
Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie, adres: Al. Kasztanowa 4a, 30-227 Kraków NIP: 677-236-81-11 ; REGON : 122532627 Konto w PKO Bank Polski SA, Oddział 1 w Krakowie nr: 39 1020 2892 0000 5102 0523 8771 z dopiskiem „Opłatek Maltański, Dwór Kombornia” (jeśli braknie dopisku, pieniądze nie wpłyną na odpowiednie konto).

2. Pomoc rzeczowa
Każdy dar rzeczowy może stanowić uzupełnienie świątecznej paczki dla potrzebujących. Może to być żywność o długim terminie ważności, zabawki, produkty papiernicze, książki, przybory szkolne, elementy ubrania, takie jak czapki, rękawiczki, szaliki. Pomoc rzeczową prosimy przekazywać Maltańskiej Służbie Medycznej w Krośnie ul. Wyspiańskiego 20, kontaktując się uprzednio z p. Dariuszem Sałatą (tel: +48694484569, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

3. Pomoc organizacyjna
Coroczne przygotowanie i organizacja Opłatka Maltańskiego zawsze odbywa się przy udziale wolontariuszy – osób, które włączają się w dzieło angażując swój czas i możliwości.

Organizatorzy zachęcają do współpracy również firmy lokalne.

Program oraz szersze informacje na temat Wieczerzy Wigilijnej w Opłatka Maltańskiego w Dworze Kombornia znajdziecie na stronie: www.DworKombornia.pl.

Organizowana również przez Zakon Maltański Akcja Miś, ma na celu wesprzeć podopiecznych Opłatka Maltańskiego z naszej okolicy.

Pilnie potrzebne są: zabawki, książki/kolorowanki, puzzle, przybory i pomoce szkolne (kredki, plastelina, farby, piórniki, tornistry), kosmetyki dla dzieci i nastolatków itp.

Z racji tego iż dary dodawane będą do prezentów, zbierane są RZECZY NOWE.

Akcja trwa od 10.10.2017r. do 15.11.2017r.

W sprawach związanych z akcją zapraszamy do kontaktu z komendantem MSM o/Krosno, Dariusz Sałata, tel. +48696411868, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

red., ZM