Aż 16 kolizji w świąteczny weekend listopada

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

W miniony weekend od piątku do niedzieli policjanci prowadzili działania „Listopadowy Weekend” na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego. W tym czasie doszło do 16 kolizji. Policjanci zatrzymali też 5 praw jazdy.

Działania prowadzone były od 10 do 12 listopada. W akcję zaangażowani byli policjanci z wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy oraz z podległych jej jednostek, a także strażnicy miejscy. W tym czasie doszło do 16 kolizji. Najwięcej, bo 7 kolizji policjanci odnotowali w piątek, 10 listopada. Ponadto w ramach prowadzonej akcji policjanci ujawnili 4 kierujących pojazdami mechanicznymi, którzy byli w stanie nietrzeźwości oraz 2 nietrzeźwych kierujących rowerami.

W ciągu tych trzech dni policjanci ujawnili 122 wykroczenia drogowe. Wśród popełniających wykroczenia były 2 osoby piesze, które poruszając się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, naruszyły obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Piesi zostali ukarani mandatami. 

Funkcjonariusze podczas działań prowadzonych w Ustrobnej i Rogach zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości na drodze z ograniczeniem do 50 km/h.

Podczas tegorocznych działań policjanci współpracowali m.in. ze strażą miejską a w sobotę, 11 listopada zabezpieczali krośnieński Bieg Niepodległości oraz Zawody Nordic Walking.

red., KMP Krosno