Utrudnienia w Wydziałach Komunikacji potrwają jeszcze kilka dni

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W całej Polsce od 13 listopada wdrożono nową wersję systemu informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Program nie działa jednak poprawnie w związku z czym w Wydziałach Komunikacji Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta napotkacie utrudnienia. 

CEPiK  Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców został uruchomiony w poniedziałek 13 listopada. W CEPiKu prowadzone są wszystkie sprawy załatwiane w Wydziale Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta Krosna oraz Starostwa Powiatowego w Krośnie oraz wszystkich innych urzędów w Polsce.

- Niestety aktualizacja systemu spowodowała liczne problemy i brak łączności z Centralnym Systemem spowodował utrudnienia w załatwianiu spraw związanych z rejestracją oraz ewidencją pojazdów - poinformowała Joanna Sowa z Urzędu Miasta Krosna. Utrudnienia, a tym samym dłuższy czas obsługi klientów są niezależne od Urzędu Miasta Krosna - dodaje.

CEPiK gromadzi dane, które identyfikują pojazd, dane właściciela, daty nabycia, zbycia pojazdu, ubezpieczenia, informacje o badaniach technicznych, kolizje i powstałe szkody itp. w jednym systemie. Z tego z tego systemu korzystają stacje kontroli pojazdów, straż miejska czy policja. Każdego dnia w systemie wykonuje się tysiące operacji. Problemy techniczne mogą potrwać jeszcze kilka dni.

red., UM Krosna, Starostwo Powiatowe

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

BRUNCH 25 03

fnk

LAKAR right

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze