Utrudnienia w Wydziałach Komunikacji potrwają jeszcze kilka dni

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W całej Polsce od 13 listopada wdrożono nową wersję systemu informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Program nie działa jednak poprawnie w związku z czym w Wydziałach Komunikacji Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta napotkacie utrudnienia. 

CEPiK  Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców został uruchomiony w poniedziałek 13 listopada. W CEPiKu prowadzone są wszystkie sprawy załatwiane w Wydziale Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta Krosna oraz Starostwa Powiatowego w Krośnie oraz wszystkich innych urzędów w Polsce.

- Niestety aktualizacja systemu spowodowała liczne problemy i brak łączności z Centralnym Systemem spowodował utrudnienia w załatwianiu spraw związanych z rejestracją oraz ewidencją pojazdów - poinformowała Joanna Sowa z Urzędu Miasta Krosna. Utrudnienia, a tym samym dłuższy czas obsługi klientów są niezależne od Urzędu Miasta Krosna - dodaje.

CEPiK gromadzi dane, które identyfikują pojazd, dane właściciela, daty nabycia, zbycia pojazdu, ubezpieczenia, informacje o badaniach technicznych, kolizje i powstałe szkody itp. w jednym systemie. Z tego z tego systemu korzystają stacje kontroli pojazdów, straż miejska czy policja. Każdego dnia w systemie wykonuje się tysiące operacji. Problemy techniczne mogą potrwać jeszcze kilka dni.

red., UM Krosna, Starostwo Powiatowe