Dołącz do darczyńców Szlachetnej Paczki. 90 rodzin do obdarowania

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Drużyna Szlachetnej Paczki, czyli superW rozpoczęła poszukiwania darczyńców. Można wybrać rodzinę z naszego regionu i wspólnie z rodziną, współpracownikami czy przyjaciółmi skompletować paczkę. 

W sobotę 18 listopada oficjalnie otwarto bazę rodzin włączonych do projektu SZLACHETNA PACZKA. Aby się zaangażować i skompletować paczkę dla potrzebującej rodziny wystarczy wejść na stronę Szlachetnej Paczki (KLIKNIJ) wybrać województwo podkarpackie i rejon KROSNO.

- Gdy we wrześniu rozpoczynaliśmy kampanię poszukiwania wolontariuszy liczyliśmy na dziesięć osób. Jednak okazuję się, że na Naszym terenie osób o wielkim sercu jest dużo dużo więcej ostatecznie 50 zgłoszeń, z czego pozostało aż 34 zwartych i przeszkolonych do pracy SuperW. Już od początku października wyruszyliśmy „w świat” do rodzin by łącznie odwiedzić ich łącznie - 130. To ogromna liczba, szeroki był również teren Naszego działania – Gmina Miejsce Piastowe, Gmina Iwonicz Zdrój, Gmina Rymanów, Gmina Jedlicze, Gmina Chorkówka, Gmina Korczyna, Gmina Wojaszówka, Gmina Krościenko Wyżne. Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny biedne z trudnymi sytuacjami materialnymi. Szczególną uwagę zwraca się na historię rodziny i przyczyny sytuacji, dochód przypadający na jednego członka rodziny, postawę – czy rodzina podejmuje jakieś kroki by zmienić swoją sytuację. - mówi Gabriela Kuźnar, Lider Rejonu Krosno Szlachetnej Paczki.

Celem Paczki jest mądra pomoc, która daje szanse na zmianę. W roku 2017 w rejonie Krośnieńskim do projektu włączone zostało 90 rodzin dla których Szlachetna Paczka będzie impulsem do zmiany i pozwoli im „stanąć na nogi”. Reszta rodzin – 40 z różnych przyczyn nie została włączona do projektu. W roku ubiegłym było ich 89 a rejon Krosno był największym w całej Polsce.Przed drużyną SuperW kolejny intensywny czas czyli poszukiwania Darczyńców. Na stronie Szlachetnej Paczki każdy może wybrać osoby, którym chce pomóc, według kryteriów, min. takich jak samotność, wielodzietność, choroba.

W specjalnym formularzu należy zadeklarować chęć przygotowania paczki i czekać na kontakt od wolontariusza, który doradzi w kompletowaniu rzeczy potrzebnych rodzinie. To wolontariusz ma bezpośredni kontakt z obdarowywanymi ludźmi, można do niego dzwonić z każdym pytaniem.

- Warto docenić właśnie to, że wolontariusze poświęcają sporo swojego czasu, by wszystko „dograć”. Paczkę możemy przygotowywać ze znajomymi czy współpracownikami. Gotowy podarunek przekazujemy do magazynu w Krośnie- wyjaśnia Gabriela Kuźnar.
Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się 8-10 grudnia. To wtedy rodziny otrzymują paczki od Darczyńców, za pośrednictwem wolontariuszy. Sprawmy by każda z tych rodzin miała wtedy uśmiech na twarzy. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego - podsumowuje szefowa SuperW z rejonu Krosno.

red., Szlachetna Paczka