.

Dołącz do darczyńców Szlachetnej Paczki. 90 rodzin do obdarowania

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Drużyna Szlachetnej Paczki, czyli superW rozpoczęła poszukiwania darczyńców. Można wybrać rodzinę z naszego regionu i wspólnie z rodziną, współpracownikami czy przyjaciółmi skompletować paczkę. 

W sobotę 18 listopada oficjalnie otwarto bazę rodzin włączonych do projektu SZLACHETNA PACZKA. Aby się zaangażować i skompletować paczkę dla potrzebującej rodziny wystarczy wejść na stronę Szlachetnej Paczki (KLIKNIJ) wybrać województwo podkarpackie i rejon KROSNO.

- Gdy we wrześniu rozpoczynaliśmy kampanię poszukiwania wolontariuszy liczyliśmy na dziesięć osób. Jednak okazuję się, że na Naszym terenie osób o wielkim sercu jest dużo dużo więcej ostatecznie 50 zgłoszeń, z czego pozostało aż 34 zwartych i przeszkolonych do pracy SuperW. Już od początku października wyruszyliśmy „w świat” do rodzin by łącznie odwiedzić ich łącznie - 130. To ogromna liczba, szeroki był również teren Naszego działania – Gmina Miejsce Piastowe, Gmina Iwonicz Zdrój, Gmina Rymanów, Gmina Jedlicze, Gmina Chorkówka, Gmina Korczyna, Gmina Wojaszówka, Gmina Krościenko Wyżne. Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny biedne z trudnymi sytuacjami materialnymi. Szczególną uwagę zwraca się na historię rodziny i przyczyny sytuacji, dochód przypadający na jednego członka rodziny, postawę – czy rodzina podejmuje jakieś kroki by zmienić swoją sytuację. - mówi Gabriela Kuźnar, Lider Rejonu Krosno Szlachetnej Paczki.

Celem Paczki jest mądra pomoc, która daje szanse na zmianę. W roku 2017 w rejonie Krośnieńskim do projektu włączone zostało 90 rodzin dla których Szlachetna Paczka będzie impulsem do zmiany i pozwoli im „stanąć na nogi”. Reszta rodzin – 40 z różnych przyczyn nie została włączona do projektu. W roku ubiegłym było ich 89 a rejon Krosno był największym w całej Polsce.Przed drużyną SuperW kolejny intensywny czas czyli poszukiwania Darczyńców. Na stronie Szlachetnej Paczki każdy może wybrać osoby, którym chce pomóc, według kryteriów, min. takich jak samotność, wielodzietność, choroba.

W specjalnym formularzu należy zadeklarować chęć przygotowania paczki i czekać na kontakt od wolontariusza, który doradzi w kompletowaniu rzeczy potrzebnych rodzinie. To wolontariusz ma bezpośredni kontakt z obdarowywanymi ludźmi, można do niego dzwonić z każdym pytaniem.

- Warto docenić właśnie to, że wolontariusze poświęcają sporo swojego czasu, by wszystko „dograć”. Paczkę możemy przygotowywać ze znajomymi czy współpracownikami. Gotowy podarunek przekazujemy do magazynu w Krośnie- wyjaśnia Gabriela Kuźnar.
Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się 8-10 grudnia. To wtedy rodziny otrzymują paczki od Darczyńców, za pośrednictwem wolontariuszy. Sprawmy by każda z tych rodzin miała wtedy uśmiech na twarzy. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego - podsumowuje szefowa SuperW z rejonu Krosno.

red., Szlachetna Paczka

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

LAKAR right

medycyna estet

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

wiktoria 1

Wasze komentarze