Jedliczanie chcą wygrać czujnik do pomiarów jakości powietrza

fot. KrosnoCity.pl fot. KrosnoCity.pl

Mieszkańcy Jedlicza mają wątpliwości co do jakości powietrza w swojej gminie i miejscowości. Teraz mają możliwość wygrania czujnika do pomiarów jakości powietrza.

- Jak ważne jest dla Was zdrowie? Chcesz wiedzieć jakie bardzo zanieczyszczone jest powietrze? Mamy możliwość wygrać czujnik do pomiarów jakości powietrza. Zagłosuj na lokalizacje zgłoszoną przez Stowarzyszenie „Troska o Twoją Przyszłość” która mieści się blisko Rafinerii w Jedliczu - mówi prezes stowarzyszenia Lidia Lipka. 

Mieszkańcy chcą skorzystać z programu "Wiem czym oddycham" Fundacji AVIVA. Do 10 grudnia można głosować na lokalizacje, w których powinny znaleźć się czujniki. Głosowanie nie jest trudne (KLIKNIJ, aby oddać głos).

W sierpniu br. mieszkańcy Jedlicza i okolicznych miejscowości protestowali przeciwko rozbudowie spalarni odpadów w Jedliczu. Są zaniepokojeni stanem powietrza i boją się, że po rozbudowie spalarni jego stan jeszcze bardziej się pogorszy. Informowaliśmy o tym TUTAJ

Mieszkańcy uważają że pomiary powietrza powinna przeprowadzić gmina na własnych urządzeniach pomiarowych. Burmistrz Jedlicza Jolanta Urbanik nie zdecydowała o zakupie urządzeń pomiarowych a decyzja o rozbudowie spalarni nadal nie zapadła.

Głosy na urządzenia pomiarowe dla Jedliczan można oddawać codzienne. Podobne czujniki finkcjonują w Krośne a jakośc powietrza można śledzić w Internecie (KLIKNIJ).

red., SToTP

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

BRUNCH 25 03

fnk

LAKAR right

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze