Jedliczanie chcą wygrać czujnik do pomiarów jakości powietrza

fot. KrosnoCity.pl fot. KrosnoCity.pl

Mieszkańcy Jedlicza mają wątpliwości co do jakości powietrza w swojej gminie i miejscowości. Teraz mają możliwość wygrania czujnika do pomiarów jakości powietrza.

- Jak ważne jest dla Was zdrowie? Chcesz wiedzieć jakie bardzo zanieczyszczone jest powietrze? Mamy możliwość wygrać czujnik do pomiarów jakości powietrza. Zagłosuj na lokalizacje zgłoszoną przez Stowarzyszenie „Troska o Twoją Przyszłość” która mieści się blisko Rafinerii w Jedliczu - mówi prezes stowarzyszenia Lidia Lipka. 

Mieszkańcy chcą skorzystać z programu "Wiem czym oddycham" Fundacji AVIVA. Do 10 grudnia można głosować na lokalizacje, w których powinny znaleźć się czujniki. Głosowanie nie jest trudne (KLIKNIJ, aby oddać głos).

W sierpniu br. mieszkańcy Jedlicza i okolicznych miejscowości protestowali przeciwko rozbudowie spalarni odpadów w Jedliczu. Są zaniepokojeni stanem powietrza i boją się, że po rozbudowie spalarni jego stan jeszcze bardziej się pogorszy. Informowaliśmy o tym TUTAJ

Mieszkańcy uważają że pomiary powietrza powinna przeprowadzić gmina na własnych urządzeniach pomiarowych. Burmistrz Jedlicza Jolanta Urbanik nie zdecydowała o zakupie urządzeń pomiarowych a decyzja o rozbudowie spalarni nadal nie zapadła.

Głosy na urządzenia pomiarowe dla Jedliczan można oddawać codzienne. Podobne czujniki finkcjonują w Krośne a jakośc powietrza można śledzić w Internecie (KLIKNIJ).

red., SToTP