Uczniowie klas ratowniczo-obronnych z Naftówki uczyli pierwszej pomocy

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

Klienci galerii VIVO w Krośnie mogli być pełni podziwu z jakim profesjonalizmem uczniowie z klas ratowniczo-obronnych z Naftówki przeprowadzili pokazy nt. udzielania pierwszej pomocy.

 
Galeria VIVO w Krośnie zorganizowała 25 listopada "Dzień Pierwszej Pomocy". Uczniowie z klas ratowniczo-obronnych na czele z p. Zbigniewem Moskalem od godziny 9. do 18. przeprowadzili pokazy ratownicze. Pomiędzy sklepami galerii utworzono kilka tematycznych stanowisk m.in: resustytacja krążeniowo-oddechowa we wszystkich kategoriach wiekowych wraz z defibrylatorem, pierwsza pomoc w przypadku osoby nieprzytomnej, pomiar ciśnienia oraz saturacji za pomocą pulsoksymetru, unieruchomienie stawów oraz kości, test w alkogoglach. Swoje stanowisko miało także Stowarzyszenie Lazarus.

- Cieszymy się, że możemy być współorganizatorem dzisiejszych pokazów. Myślę, że pierwsza pomoc jest na co dzień bardzo ważna. Wystarczy jedynie wiedza i pewnie umiejętności, które można nabyć właśnie dzisiaj - mówił przedstawiciel galerii VIVOZe stanowisk korzystały zarówno osoby starsze jak i dzieci. Poświęcona przez nich chwila nauki może przedłużyć komuś życie. Każda z tych osób dostała upominkowe dyplomy.- Ideą dzisiejszego spotkania jest zapoznanie klientów galerii VIVO z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Razem z uczniami klas ratowniczo-obronnych z Naftówki w prosty i bezpieczny sposób pokazujemy jak udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym - powiedział p. Zbigniew Moskal - koordynator klas ratowniczo-obronnych z Naftówki.


WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII PONIŻEJ

red. fot. Radosław Sowiński

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.