Przegląd wybranych wydarzeń: 27 listopada - 3 grudnia 2017

Przedstawiamy wybrane przez nas wydarzenia przyszłego tygodnia. Jeśli chcesz, aby twoje wydarzenie znalazło się w naszym zestawieniu - skontaktuj się z nami.


ŚRODA (29.11)
Spektakl dla starszych klas - „Macbett” - w ramach XXXIX Krośnienskich Spotkań Teatralnych w wykonaniu Teatru PAPAHEMA.

Spektakl na podstawie dramatu Eugene Ionesco, zdobył III nagrodę na 20. Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku w nurcie SzekspirOFF.
Bilety do nabycia w kasie RCKP w cenie 15 zł. Godziny otwarcia kasy:
poniedziałek - piątek 10.00-13.00 oraz 14.30-17.30
sobota 10.00-14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem.
Rezerwacja telefoniczna i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
13 43 218 98 w. 159ŚRODA (29.11)
Kino Kobiet w kinie Helios - „Złe mamuśki 2. Jak przetrwać święta”.
"Kino Kobiet to zawsze ciekawy film specjalnie dobrany do żeńskiej widowni, poprzedzony licznymi atrakcjami organizowanymi tuż przed seansem w holu kina oraz w sali kinowej." piszą organizatorzy.
W ramach wydarzenia kino Helios przygotowało atrakcje i konkursy z nagrodami dla wszystkich Pań, które przybędą miło spędzić wieczór. Motywem przewodnim spotkania będzie zabawna czapka. Główną atrakcją będzie spotkanie z Panią Polą - Trenerką Personalną, mgr fizjoterapii, Instruktorką Fitness z POLE DANCE z klubu Fitness Skyactiv, która przedstawi POLE DANCE.

Bilety w cenach 24 zł i 20 zł (przy zakupie min. 15 sztuk). Więcej informacji o konkursach i atrakcjach znajdziecie na STRONIE.

CZWARTEK (30.11)
"Jezioro Łabędzie" - ROYAL LVIV BALLET
Spektakl odbędzie się w RCKP Krośnie o godzinie 18:00. Bilety do nabycia w kasie RCKP lub na STRONIE w cenie 70 zł normalny, 60 zł ulgowy.


Royal Lviv Ballet - zespół złożony z najlepszych solistów zdobywa sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują dwie wspaniałe osobowości: Victor Szczerbakov – solista i choreograf Bolshoi Ballet - Honorowy Artysta Rosji oraz Narodowy Artysta Ukrainy prof. Olek Petryk solista Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej.
Spektakl w 2 aktach i 4 odsłonach. Czas trwania spektaklu - 2 godziny z jedną 20-minutową przerwą.
Kontakt: +48 535 692 160, bilety grupowe: +48 790 517 791; +48 537 970 618.


Kultura Dostępna w kinie Helios - "Amok"
W ramach 8. edycji Kultury Dostępnej w kinach Helios obejrzymy polski film "Amok". Projekt trwa od września, ma na celu niwelowanie barier kompetecyjnych, finansowych, szczególnie dla grup narażonych na wykluczenie. Dlatego w każdy czwartek, we wszystkich kinach Helios w Polsce odbywaja sie pokazy polskich filmów, na których bilety kosztują 10 zł.
Więcej informacji o projekcie oraz pełen repertuar edycji znajdziecie na STRONIE.

SOBOTA (2.12)
IV Spot Mikołajkowy - Nocna Jazda Samochodem Bez Celu Krosno
Organizatorzy spotu pojadą charytatywnie, zbierając rzeczy na Dom Dziecka im. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Krośnie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00 na parkingu przy ulicy Okrzei 1.
Zbierane będą:
- zabawki oraz maskotki nowe oraz używane w dobrym stanie,
- plecaki szkolne dla młodzieży,
- kosmetyki dla dziewcząt i chłopców w wieku od 10 do 20 lat (dezodoranty, żele pod prysznic, pasty do zębów, mydła itp.),
- bluzy dresowe, bawełniane podkoszulki z krótkim rękawem dla dzieci i młodzieży w wieku 10-20 lat,
- słodycze (czekolady, ciastka, batony, wafle, cukierki),
- soki, napoje,
- plastikowe samochody, lalki i wózki dla lalek, pamiętniki,
- hulajnogi, pompki do piłek,
- kolorowanki,
- gry edukacyjne.
Po spocie delegacja zawiezie wszystkie zebrane rzeczy do Domu Dziecka.
Informacje od organizatorów znajdziecie na Facebooku.

NIEDZIELA (03.12)
Mikołajkowy Bal Przebierańców w Jasiu Wędrowniczku w Rymanowie
W programie miłe atrakcje dla dzieci. Zabawa rozpocznie się o godzinie 13:00. Wstęp 10 zł za osobę (dorośli i dzieci). Organizatorzy proszą rodziców o pomoc Św. Mikołajowi oraz o wcześniejszą rezerwację miejsc.

Mikołaje na lotnisku w Krośnie

Jak co roku Św. Mikołaj przyleci z nieba na krośnienskie lotnisko z prezentami dla grzecznych dzieci. Spodziewać się go będzie można około godziny 12:00. Organizatorzy proszą wszystkich chętnych pomocników Św. Mikołaja o kontakt pod numer telefonu 606 732 205 lub 693 033 644.

Z życia afrykańskiego dzikusa Gwinea Bissau & Konakry - spotkanie podróżnicze w klubie K15.

"Cześć, nazywam się Juszka i cierpię na zakaźna chorobę zwaną - Afryka. To wcale nie taka groźna choroba, objawia się dość przyjemnie nieustannym powracaniem na Czarny Ląd i szukaniem tego " czegoś " co występuje tylko w Afryce i próżno szukać tego w Europie czy gdziekolwiek indziej. To " coś " to taki spokój wewnętrzny i życie chwilą które jest możliwe tylko tam wśród wiecznie uśmiechniętych ludzi na piaszczystych drogach i w gorącym słońcu." pisze podróżniczka. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Organizatorzy zapewniają afrykański klimat przygotowując degustację soku z baobabu oraz hibiscusa, a dla lubiących pamiątki stanie afrykański mini bazarek. Smaczna kawę z Czarnego Lądu zapewni serwis Zaparzymy.pl

Wstęp na spotkanie w cenie 5 zł, rezerwacja pod nr tel. 13 43 277 11. 

hjk

 

red. Natalia Paradysz fot. mat. organizatorów