Przegląd wybranych wydarzeń: 4 grudnia - 10 grudnia 2017

Przedstawiamy wybrane przez nas wydarzenia przyszłego tygodnia. Jeśli chcesz, aby Twoje wydarzenie znalazło się w naszym zestawieniu – skontaktuj się z nami.

GRUDZIEŃ Z KULTURĄ DOSTĘPNĄ W KINIE HELIOS
Trwa 8. edycja Kultury Dostępnej w kinach Helios w całej Polsce. Projekt powstał z myślą o grupach szczególnie narażonych na wykluczenie. W każdy czwartek o godzinie 18:00 ma miejsce seans filmowy, na który wstęp kosztuje tylko 10 zł. W najbliższej odsłonie cyklu widzowie zobaczą najbardziej cenione przez krytyków oraz nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmy polskiej produkcji.
Repertuar na najbliższy czwartek „Moje córki krowy” – 7 grudnia, godz. 18.00.
Więcej informacji na temat znajdziecie na stronie Kina Helios (KLIKNIJ)

WYSTAWA 4. KARPACKIE BIENNALE SZTUKI

Od 1 grudnia trwa wystawa pokonkursowej 4. Karpackiego Biennale Sztuki. Wystawa potrwa do 31 stycznia 2018, znajdziecie ją w Galerii Pomarańczowej RCKP.
GRAND PRIX przyznano Katarzynie OCZOŚ – za pracę "Wegetarianki” i "Wianki", olej na płótnie
I NAGRODA - Małgorzata WOJNAR – za pracę "Widok na Jaśliska", akryl, płótno
II NAGRODA – Błażej KMONK – za prace "Szamanka" i "Halina", linoryt, mokulito
III NAGRODA - Mirosław HAWRYLEC – za prace "Zmartwychwstanie” i "Pogrzeb człowieka mało zacnego”, olej, płótno

WYRÓŻNIENIA:
Jakub NIEDZIELA – za pracę " U Hierofantów Eskapizmu", technika mieszana
Anna SOŁTYSIK – za prace "Fragmenty kobiecości" i "Horus", brąz patynowany
Piotr KOCIUBA – za prace "Sen", olej, płótno i "Władca Bajek", linoryt
Jacek ŚLIWKA – za pracę "Martwa natura", akryl, płyta
Kazimierz LORENC – tryptyk "My tacy sami", olej, płyta

 

od 6 GRUDNIA – RYNEK KROSNA. ŚWIĄTECZNE SERCE MIASTA
Na krośnieńskim Rynku postawiono już choinkę i zamontowano światełka o długości 1km. 6 grudnia Serce Miasta zmieni się w raj dla najmłodszych. Dzieci czeka wiele atrakcji.
Imprezę rozpoczniemy symbolicznym rozświetleniem wszystkich ozdób świątecznych. Na mikołajkowej scenie magiczne zimowe piosenki zaśpiewają wokaliści Dysonansu i Studia Piosenki SWING. Gwarantowana wysoka temperatura wykonania, bez w względu na pogodę! W wyjątkowej świątecznej scenerii spotkać będzie można chyba najbardziej wyczekiwanego przez dzieci gościa rozdającego łakocie - Świętego Mikołaja - mówi Agnieszka Kaszczyszyn z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Miasteczko Świętego Mikołaja – 6 grudnia 16:00 – 19:00
Święty Mikołaj czeka na swoich pomocników!
Jak zostać "Pomocnikiem Mikołaja"?

Krok 1
Znajdź biuro organizacyjne. Tam odbierzesz kartę na pieczątki z krótką instrukcją.

Krok 2
Odnajdź sześć stanowisk i zmierz się z zadaniami przygotowanymi przez Mikołaja - zobaczysz je z daleka. Zdobądź wszystkie sprawności (i pieczątki) - nie zapomnij poprosić rodziców, opiekunów i przyjaciół o pomoc. To rodzinna zabawa!

Stanowiska i sprawności:
1. Bądź kulturalny | Dziękuję, proszę, przepraszam... znasz te słowa? Z rozsypanych liter ułóż kulturalne słowa i zwroty.
2. Bądź rodzinny | Zgadnij, co przedstawia jeden z sześciu obrazków! Ułóż układankę, ale nie sam! Poproś o pomoc rodziców, dziadków lub przyjaciół.
3. Bądź opiekuńczy | Zaopiekuj się zmarzniętym reniferem i ubierz w ciepłe ubrania.
4. Miej dobrą pamięć | Zagraj w świąteczną grę i do każdego obrazka znajdź jego parę.
5. Bądź zawsze uśmiechnięty | Powiedz serrrr! i uśmiechnij się do zdjęcia w magicznej fotobudce.
6. Bądź zwinny | Wrzuć zgubione przez Mikołaja prezenty do jego worka.

Krok 3
Wróć z kartą do biura organizacyjnego, pochwal się zdobytymi sprawnościami i odbierz drobny upominek. Nie zapomnij, że jesteś Pomocnikiem Mikołaja! Teraz ciesz się tym odznaczeniem i pamiętaj, żeby zatrzymać kartę z pieczątkami. Przyda Ci się w 2018 roku.

Krok 4
Pomocniku Mikołaja, świętuj jubileusz 70-lecia RCKP! Zachowaj kartę z pieczątkami i w 2018 roku ciesz się zniżkami na wydarzenia skierowane do najmłodszego widza. Więcej informacji o zniżkach dla pomocników Mikołaja wkrótce na Facebooku RCKP (KLIKNIJ)

Ślizgawka dla najmłodszych
Ślizgawka na Rynku dostępna będzie od 11:00 do 19:00 od 6 grudnia 2017r do 14 stycznia 2018r. Instruktorzy z PWSZ w Krośnie będą animować i uczyć jazdy na łyżwach w dniach: 6, 10, 17 grudnia i 14 stycznia w godzinach od 15:00 – 18:00.

Fabryka piernika i głosowanie na najpiękniejszą choinkę
9 grudnia od 16:00 do 19:00; 10 grudnia od 11:00 do 19:00
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krośnie zapraszają na wspólne pieczenie pierników. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych przepisów na świąteczne łakocie. Podczas wydarzenia odbędzie się głosowanie na najpiękniejszą choinkę. Dzieci z krośnieńskich przedszkoli przystroją drzewka, które znajdziecie na krośnieńskich podcieniach.

Pracownia ozdób - warsztaty
16 grudnia 2017, godz. od 16:00 do 19:00
17 grudnia 2017, godz. od 11:00 do 19:00
Warsztaty skierowane są do każdego, kto chce sprawdzić swoje umiejętności manualne. Instruktorzy chętnie pomogą w wykonaniu świątecznych ozdób.

 

7 GRUDNIA

III FORUM GOSPODARCZE
III FORUM GOSPODARCZE
Prezydent Miasta Krosna, Piotr Przytocki, zaprasza na III Forum Gospodarcze pn. „Nowe obowiązki przedsiębiorców wobec administracji skarbowej”, które odbędzie się 7 grudnia 2017 o godz. 12:30 w Hotelu Nafta Krosno (w sali konferencyjnej) . Program znajdziecie na plakacie poniżej. Zostawiamy link do programu wydarzenia. Pobierzecie tam również formularz rejestracyjny (KLIK).


ELIMINACJE DO XIX KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK
Wydarzenie odbędzie się o godzinie 9:00 w Sali Widowiskowej GOK w Miejscu Piastowym. Finał Konkursu odbędzie się 17 grudnia o godzinie 16:00.

8 GRUDNIA 

PODWÓJNY MARATON FILMOWY W KINIE HELIOS
Komedia czy horror? Helios zaprasza na noc filmową w dwóch osłonach, seria horrorów lub komedii. Co wybierzesz? Początek maratonu o godz. 23:00. Bilety na maratony można kupić online na stronie kina Helios. 

9 GRUDNIA

FINAŁ AKCJI „MISIE RATOWNISIE”,
o której pisaliśmy tutaj (KLIKNIJ)

9-10 GRUDNIA

 29. RAJD PODKARPACKI
Szczegóły na plakacie poniżej.

10 GRUDNIA 

KROŚNIEŃSKIE TARGI ŚLUBNE
To już kolejna edycja Krośnieńskich Targów Ślubnych, gdzie znajdziecie najpiękniejsze kreacje, najlepsze porady i Firmy z Branży Weselnej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:30 na Hali Sportowo – Widowiskowej (ul. Bursaki 29) i potrwa do 17:00.

red., mat. organizatorów