Na koniec roku pomyśl o zwierzakach!

fot. OTOZ Animals Krosno fot. OTOZ Animals Krosno

OTOZ Animals Krosno to organizacja której nie trzeba nikomu przedstawiać. W krośnieńskim przytulisku dla psów brak wolnych miejsc. W "kociarni" i domach tymczasowych inspektorzy mają do wykarmienia ponad 50 kotów a jeden kot w ciągu dnia zjada około 200 gram mokrej karmy. Do tego faktury za leczenie, szczepienia. Rachunki same się nie zapłacą.

- W krośnieńskim przytulisku dla psów brak wolnych miejsc! - apeluje OTOZ Aniamals Krosno i zachęca do odpowiedzialnej adopcji psiaków. Na ich profilu Facebookowym widnieje album psów czekających na adopcję (KLIKNIJ). Jeśli ktoś nie może adoptować czworonoga, może udostępnić album, popytać wśród rodziny lub znajomych. Przed psami z przytuliska najgorszy dzień w roku - Sylwester i noworoczne fajerwerki. - Może akurat któremuś z nich uda się spędzić Sylwestra w ciepłym domu u boku kochających ludzi zamiast w zimnym kojcu trzęsąc się z zimna i strachu - piszą Animalsi.

Inspektorzy OTOZ Animals Krosno zmagają się na co dzień z problemami finansowymi. Karma dla zwierząt, koszty leczenia, sterylizacji, smycze, żwirek, miski, legowiska. Opieka nad taką ilością zwierząt to studnia bez dna. Większość z nich została uratowana od śmierci lub życia w okropnych warunkach.
Zwierzakom można pomóc finansowo wpłacając dowolną kwotę na konto: 14 1240 2311 1111 0010 5559 4850 (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt – OTOZ Animals - Inspektorat w Krośnie).

OTOZ jest Organizacją Pożytku Publicznego (OPP), oznacza to, że można wesprzeć ich działalność przekazując 1% podatku wpisując w rozliczeniu podatkowym KRS 0000069730, koniecznie z dopiskiem: INSPEKTORAT KROSNO.

Opcję adopcji polecamy naprawdę zdecydowanym – zwierzak to nie chwilowa zabawka, to również obowiązki. W "kociarni" funkcjonuje również tzw. "wirtualna adopcja". Decydując się na nią otrzymujemy pod opiekę konkretnego kociaka. Co miesiąc możemy przekazać na jego rzecz dowolną kwotę, kupić mu specjalne jedzenie, drapak, zabawkę czy miskę. Można sfinansować leczenie, leki lub specjalistyczną karmę - niezbędną dla niektórych chorych kotów. W zamian inspektorzy będą informować nas co słychać u podopiecznego, przesyłać jego zdjęcia a wirtualny opiekun jako pierwszy dowie się o adopcji swojego podopiecznego. Aby zostać wirtualnym opiekunem należy napisać wiadomość bezpośrednią na Facebooku "kociarni". 

red. OTOZ Animals Krosno