III Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Jedlicza.

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

6 stycznia 2018 roku w Jedliczu już po raz trzeci odbył się Orszak Trzech Króli. Tegoroczne hasło Orszaku to „Bóg jest dla wszystkich”. W haśle zawiera się dewiza Orszaku, który jest przykładem zgodnego współdziałania ludzi różnych poglądów i wyznań. Orszak Trzech Króli to religijna, społeczna, oddolna impreza, która ma na celu łączyć i spajać lokalne społeczności. Polegająca na przemarszu aktorów przebranych za Trzech Króli, dwór i wojsko, Świętą Rodzinę, Aniołów i diabłów, Heroda, itp. Zobacz filmik z Orszaku (kliknij).

Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie Biblijnym. Koordynatorem i pomysłodawcą Orszaku Trzech Króli w Jedliczu była Lidia Lipka - prezes Stowarzyszenia "Troska o Twoją Przyszłość". Patronat honorowy w tegorocznym Orszaku Trzech Króli w Jedliczu objęli: Arcybiskup Metropolita Przemyski - Adam Szal oraz Proboszcz Parafii w Jedliczu - ks. Stanisław Turoń. Za współpracę dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do sukcesu tego wspaniałego wydarzenia.Wszystkim pięknie przebranym uczestnikom. Każdemu, kto wziął udział w III Orszaku i wspólnie z nami zakolędował - bez Was nie dalibyśmy rady! Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Jerzego Dudy oraz jego rodziny za przyjęcie nas u siebie, oraz za wszelką pomoc i życzliwość Najbardziej pragniemy podziękować wspaniałym aktorom, którzy odegrali role Królów i Świętej Rodziny.  W role głównych postaci w Jedliczu wcielili się: Święta Rodzina - Iwona i Wojciech Kłosowicz wraz z synem Franciszkiem, Król Afrykański - Krzysztof Buczyński, Król Azjatycki - Wojciech Bolanowski, Król Europejski - Mariusz Biskup.

Do współorganizacji włączyły się stowarzyszenia i instytucje z terenu Gminy Jedlicze, takie jak: Stowarzyszenie "Troska o Twoją Przyszłość" - główny organizator Orszaku w Jedliczu, Stowarzyszeniu "Kuźnia" reprezentowane przez Jerzego Dudę i Wojciecha Tomkiewicza, ksiądz Robert Siuzdak, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Jedlicza, Stowarzyszenie Sherwood Riders z Jedlicza, Stowarzyszenie Turystyczne Cyba, Koło Diabetyków z Jedlicza, Dyrektorzy i Nauczyciele Szkół i Przedszkoli z terenu Gminy Jedlicze, klasa munurowa z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Jedliczu, Pizzeria "Stara Kuźnia" oraz druhowie ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Jedlicze - OSP Dobieszyn, OSP Długie, OSP Jaszczew, OSP Żarnowiec, OSP Jedlicze.Za wsparcie dziękujemy również Panu Janowi Juszczakowi. Dziękujemy za wspaniałą oprawę muzyczną, którą zapewnili: Stefan Pasterczyk - skrzypce, Szymon Tomkiewicz - skrzypce, Damian Michniewski - akordeon, Ryszard Mosoń - gitara, Marek Rozmus - gitara, Maciej Janas - fortepian, Ewa Michniewska wraz z grupą wokalną z Długiego, Tomasz Michniewski - nagłośnienie oraz Jan Radoń - śpiew podczas przemarszu.

Dokumentację fotograficzną zawdzięczamy: Krosno112.pl - Radosław Sowiński, Rafał Szubrycht, Jedlicze.org - Paweł Duda, terazkrosno.pl - Tomasz Czech, Stowarzyszenie "Troska o Twoją Przyszłość" - Adrian Cysarz, tvKrosno - Grzegorz Skwara.


Do zobaczenia za rok!
Lidia Lipka
Koordynator Orszaku Trzech Króli
w Gminie Jedlicze

Galeria