.

III Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Jedlicza.

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

6 stycznia 2018 roku w Jedliczu już po raz trzeci odbył się Orszak Trzech Króli. Tegoroczne hasło Orszaku to „Bóg jest dla wszystkich”. W haśle zawiera się dewiza Orszaku, który jest przykładem zgodnego współdziałania ludzi różnych poglądów i wyznań. Orszak Trzech Króli to religijna, społeczna, oddolna impreza, która ma na celu łączyć i spajać lokalne społeczności. Polegająca na przemarszu aktorów przebranych za Trzech Króli, dwór i wojsko, Świętą Rodzinę, Aniołów i diabłów, Heroda, itp. Zobacz filmik z Orszaku (kliknij).

Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie Biblijnym. Koordynatorem i pomysłodawcą Orszaku Trzech Króli w Jedliczu była Lidia Lipka - prezes Stowarzyszenia "Troska o Twoją Przyszłość". Patronat honorowy w tegorocznym Orszaku Trzech Króli w Jedliczu objęli: Arcybiskup Metropolita Przemyski - Adam Szal oraz Proboszcz Parafii w Jedliczu - ks. Stanisław Turoń. Za współpracę dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do sukcesu tego wspaniałego wydarzenia.Wszystkim pięknie przebranym uczestnikom. Każdemu, kto wziął udział w III Orszaku i wspólnie z nami zakolędował - bez Was nie dalibyśmy rady! Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Jerzego Dudy oraz jego rodziny za przyjęcie nas u siebie, oraz za wszelką pomoc i życzliwość Najbardziej pragniemy podziękować wspaniałym aktorom, którzy odegrali role Królów i Świętej Rodziny.  W role głównych postaci w Jedliczu wcielili się: Święta Rodzina - Iwona i Wojciech Kłosowicz wraz z synem Franciszkiem, Król Afrykański - Krzysztof Buczyński, Król Azjatycki - Wojciech Bolanowski, Król Europejski - Mariusz Biskup.

Do współorganizacji włączyły się stowarzyszenia i instytucje z terenu Gminy Jedlicze, takie jak: Stowarzyszenie "Troska o Twoją Przyszłość" - główny organizator Orszaku w Jedliczu, Stowarzyszeniu "Kuźnia" reprezentowane przez Jerzego Dudę i Wojciecha Tomkiewicza, ksiądz Robert Siuzdak, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Jedlicza, Stowarzyszenie Sherwood Riders z Jedlicza, Stowarzyszenie Turystyczne Cyba, Koło Diabetyków z Jedlicza, Dyrektorzy i Nauczyciele Szkół i Przedszkoli z terenu Gminy Jedlicze, klasa munurowa z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Jedliczu, Pizzeria "Stara Kuźnia" oraz druhowie ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Jedlicze - OSP Dobieszyn, OSP Długie, OSP Jaszczew, OSP Żarnowiec, OSP Jedlicze.Za wsparcie dziękujemy również Panu Janowi Juszczakowi. Dziękujemy za wspaniałą oprawę muzyczną, którą zapewnili: Stefan Pasterczyk - skrzypce, Szymon Tomkiewicz - skrzypce, Damian Michniewski - akordeon, Ryszard Mosoń - gitara, Marek Rozmus - gitara, Maciej Janas - fortepian, Ewa Michniewska wraz z grupą wokalną z Długiego, Tomasz Michniewski - nagłośnienie oraz Jan Radoń - śpiew podczas przemarszu.

Dokumentację fotograficzną zawdzięczamy: Krosno112.pl - Radosław Sowiński, Rafał Szubrycht, Jedlicze.org - Paweł Duda, terazkrosno.pl - Tomasz Czech, Stowarzyszenie "Troska o Twoją Przyszłość" - Adrian Cysarz, tvKrosno - Grzegorz Skwara.


Do zobaczenia za rok!
Lidia Lipka
Koordynator Orszaku Trzech Króli
w Gminie Jedlicze

Galeria

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

1 komentarz

  • Uczestnik

    napisane przez Uczestnik

    niedziela, 07 styczeń 2018 11:16

    Dziękujemy! Było pięknie :)

 

BRUNCH 25 03

WEBbaner280x400px2

mechanik 2018

BANER

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

wiktoria 1

Wasze komentarze