.

Startują zapisy na Łemkowyna Ultra-Trail® 2018

fot. ŁUT fot. ŁUT

18 stycznia o godzinie 19:00 rozpoczną się zapisy na piątą już edycję Łemkowyna Ultra-Trail®. Zawody, o których słyszał już chyba każdy biegacz górski w Polsce odbędą się w dniach 12-14 października 2018, oczywiście w błotnistym Beskidzie Niskim!

Właśnie podczas Łemkowyny zawita do tej części Europy legendarny cykl Ultra-Trail® World Tour. Łemkowyna Ultra-Trail® 150 zaczyna przygodę w cyklu jako Discovery Race, ale wielu liczy na to, że będzie to dopiero początek polskiego akcentu w UTWT. Z kuluarowych rozmów wiadomo już, że w Beskidzie Niskim pojawią się naprawdę mocni zawodnicy ze świata.

Mocne zawodniczki i zawodników z Polski przyciągnie też zapewne rywalizacja na trasie ŁUT 70, na której w tym roku odbędą się Mistrzostwa Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim. Czeka nas więc rywalizacja na najwyższym poziomie!

Rok 2018 przynosi zmiany. Największą niespodzianką jest nowa trasa ŁUT 100, która zastąpi dotychczasową 80-tkę. Meta na przepięknym deptaku w Iwoniczu Zdroju po 103 kilometrach walki z Beskidem Niskim będzie zupełnie nowym doświadczeniem i świetnym przetarciem przed 150-tką, dla tych, którzy jeszcze nie czują się gotowi na takie wyzwanie.

Zmianom ulegnie też nieco procedura zapisów. Dotychczasową metodę – kto pierwszy, ten lepszy – zastąpi losowanie – pod warunkiem wypełnienia wszystkich miejsc na danej trasie w ciągu 3 dni. Ponadto na każdej trasie zostanie pula miejsc dla spóźnialskich. Pula ta zostanie uruchomiona w późniejszym terminie.

Nowością w polskim świecie biegów ultra, będzie też możliwość wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy. Ubezpieczony uczestnik będzie mógł otrzymać pełny zwrot wpisowego w przypadku m. in. kontuzji, opóźnionego transportu na zawody czy określonych sytuacji życiowych. A gdyby coś złego przytrafiło się na zawodach ubezpieczyciel (UNIQA TU S.A.) pokryje m. in. koszty wizyt u specjalisty, badań diagnostycznych czy rehabilitacji.

Kochający Łemkogadżety będą mieli przy zgłoszeniu okazję do nabycia limitowanej serii koszulek oraz plecaków Columbii z łemkowskim designem w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Kibice również znajdą sporo ciekawostek w Łemkowskim sklepie online. 

Firma Columbia Sportswear, będąca Głównym Partnerem Technicznym Imprezy, po raz kolejny zadba też o wyposażenie ekipy znakomitych wolontariuszy, a także o komfort cieplny finisherów 150-tki, których Łemkowyna przyzwyczaiła do pięknych bluz na mecie.

Niezmienne pozostaną również niezapomniane jesienne widoki i nieprzewidywalna aura, która zdecyduje o wynikach na trasie. A zawodnikom niezawodnie towarzyszyć będą ślady łemkowskiej kultury w postaci rozsianych na trasie kapliczek, cerkwi, drewnianych chyż, czy pozostałości po wysiedlonych wioskach.

Koordynatorzy punktów i zabezpieczenia logistycznego zapewniają, że jak co roku na punktach będzie serwis najwyższej jakości, a łemkowskie menu nabierze jeszcze więcej smaków, jak przystało na imprezę UTWT!

Chcący dowiedzieć się więcej nt. zawodów, przygotowań czy okoliczności powstania imprezy będą mogli spotkać się z Dyrektorem Krzysztofem Gajdzińskim podczas kolejnej edycji Łemko on Tour. Cykl prezentacji i spotkań z uczestnikami ruszy już wiosną, a zawita do nowych lokalizacji nawet poza granicami naszego kraju!

Trasy Łemkowyny:

  • Łemkowyna Ultra-Trail® 150 (UTWT Discovery Race) – 150 km, +5860m/-5970m, limit: 35 h
  • Łemkowyna Ultra-Trail® 100 – 103 km, +4460m/-4460m, limit: 22h
  • Łemkowyna Ultra-Trail® 70 (Mistrzostwa Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim 2018) – 70km, +2520m/-2520m, limit: 13h
  • Łemko Marathon 48 – 48km, +1400m/-1310m, limit: 8h
  • Łemko Trail 30 – 30km, +740m/-735m, limit: 5 h
  • Więcej informacji: www.ultralemkowyna.pl

 

red., mat. organizatorów

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

LAKAR right

medycyna estet

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

wiktoria 1

Wasze komentarze