.

Będzie niebezpiecznie! Prognozowane silne porywy wiatru

fot. pixabay fot. pixabay

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o bardzo silnym wietrze w regionie Beskidu Niskiego i Bieszczadów.

Od czwartku (18.01 g. 17:00) do piątku (19.01 g. 10:00) obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. W naszym powiecie prognozuje się wichurę.

Przewidywana średnia prędkość wiatru to 40 km/h - 55 km/h, zaś porywy osiągać będą, zwłaszcza w pierwszej połowie nocy, od 80 km/h do 100 km/h. Kierunek wiatru: południowy, nad ranem skręcający na zachodni.

W powiecie krośnieńskim najmocniej będzie wiało w obszarach gmin Dukla, Jaśliska, Rymanów i Iwonicz-Zdrój. W trakcie wichury mogą wystąpić chwilowe zamiecie śnieżne.

krosnocity

Prognoza Meteo Krosno: 

W związku z oddziaływaniem aktywnego układu ciśnienia, wieczorem, oraz nocą z czwartku na piątek, nad naszym krajem przetoczy się niebezpieczna wichura, której głównym zagrożeniem będą silne, w południowo-zachodniej Polsce wręcz niszczące porywy zachodniego wiatru, oraz spore opady zarówno deszczu jak i śniegu.

Różnica w polu barycznym, będąca właśnie zasługą układu niskiego ciśnienia, w naszym regionie objawi się silnym wiatrem Halnym. Opady o ile w ogóle wystąpią, będą niewielkie, lecz mogą powodować chwilowe zamiecie śnieżne.

Skupmy się jednak na wietrze. Po stosunkowo pogodnym i spokojnym dniu, popołudniem wiatr zacznie się nasilać. Przybywać zacznie również chmur. Apogeum silnego wiatru, spodziewane jest w godzinach 19-23. Wiatr osiągać może od 100 do lokalne 120km/h! Istnieje zatem poważne ryzyko problemów z dostępem do energii, łamane mogą być drzewa, czy zrywane dachy. Z biegiem nocy układ będzie wędrował przez nasz kraj, wiatr po północy zmieni kierunek na zachodni, osłabnie, do około 75km/h, a niebo będzie się znów rozpogadzać.

Będzie to zaledwie kilkugodzinne załamanie w pogodzie, ale może być naprawdę niebezpiecznie.

red.

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

1 komentarz

  • chochlik

    napisane przez chochlik

    czwartek, 18 styczeń 2018 20:59

    nie chce robić sobie kpin ,ale takie wiatry u nas były w latach 70 , a zaspy takie że nie wiadomo , gdzie była droga - a teraz pewnie wiatraki IKEI znów padną w Rymanowie:0

LAKAR right

medycyna estet

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

wiktoria 1

Wasze komentarze