Koncert Karnawałowy orkiestry dętej z Miejsca Piastowego

fot. GOK Miejsce Piastowe fot. GOK Miejsce Piastowe

Utworem "White Christmas" orkiestra dęta przywitała publiczność zgromadzoną w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym w trakcie tegorocznego koncertu karnawałowego. Koncert w bieżącym roku odbył się wyjątkowo późno bo 28 stycznia, a i utwór rozpoczynający koncert nijak nie przystawał do aury jaka panowała na zewnątrz – deszczowej i nieco ponurej.

Nie mniej jednak atmosfera podczas koncertu i dobór repertuaru przez kapelmistrza Miłosza Markiewicza sprawił, że wewnątrz sali już po kilku minutach zrobiło się naprawdę świątecznie. Zaraz po słowie wstępnym wprowadzającym do koncertu dokonanym przez dyrektora Janusza Węgrzyna, rozpoczęła się prawdziwa uczta muzyczna. Ze sceny zabrzmiały na początku kolędy "Cicha noc", "Gore gwiazda".

Maciek Betnarski z towarzyszeniem orkiestry zaśpiewał kolendę "Bóg się rodzi" i "Lulajże Jezuniu". W dalszej części koncertu znalazły się utwory rozrywkowe i typowo karnawałowe. Orkiestra zagrała "Jingle Bells", "Steuben Parade", "La paloma", a także "The Young Amadeus", "Pokolenie" z repertuaru zespołu Kombi, "Disco Fever".Koncert zakończył się wiązanką walców Straussa: Tanz mit Johann Strauss. Po kilku bisach koncert karnawałowy przeszedł do historii. Nowością tegorocznej edycji koncertu była transmisja na żywo prowadzona przez portal terazKrosno.pl, który oglądało ponad 3800 osób. Dziękujemy.

red. fot. GOK Miejsce Piastowe

Galeria

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.