Policja ma już terminale płatnicze. Za mandat można płacić kartą

fot. KWP Rzeszów fot. KWP Rzeszów

Duch nowoczesności w policyjnej drogówce. Krośnieńscy policjanci od 25 stycznia mają na swoim wyposażeniu sześć terminali płatniczych.

Dzięki temu będzie można zapłacić za mandat kartą płatniczą lub Blikiem. Nie będzie trzeba już robić przelewów, łatwiej będą mieć też obcokrajowcy. Dzięki nim kierowca, który dostał mandat, będzie mógł od razu opłacić grzywnę, używając swojej karty płatniczej.

potw zaplaty

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku umożliwiło Policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. Wcześniej nie było takiej możliwości prawnej.

To rozwiązanie jest również ułatwieniem dla sprawcy wykroczenia, który na co dzień nie mieszka w Polsce. Zgodnie z prawem jest on zobowiązany do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiada przy sobie gotówkę. Decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie, będzie należała do osoby ukaranej.

- Już od 25 stycznia, na wyposażeniu patroli krośnieńskiej drogówki znajduje się sześć terminali płatniczych - informuje asp. Paweł Buczyński z KMP Krosno.

Do policjantów wydziałów ruchu drogowego podkarpackiej Policji trafiło blisko 100 tego rodzaju urządzeń. Mundurowi musieli przejść odpowiednie szkolenie. Pamiętajmy, że nie wszystkie policyjne patrole będą posiadały terminale.