LIPOWICA: Inspektorzy ITD zatrzymali nietrzeźwego kierowcę TIR-a

fot. WITD fot. WITD

Inspetkorzy ITD w akcji. Tym razem zatrzymali nietrzeźwego kierowcę TIR-a. 0,25 mg/l w wydychanym powietrzu miał bułgarski kierowca 40-sto tonowego zespołu pojazdów, który został zatrzymany do kontroli przez inspektorów z krośnieńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie.

W poniedziałek 19 lutego br., inspektorzy krośnieńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie w miejscowości Lipowica (powiat krośnieński), ciąg drogi krajowej nr 19, zatrzymali do rutynowej kontroli zespół pojazdów należący do bułgarskiego przewoźnika, który przewoził meble z Bułgarii do Polski. Podczas pobierania dokumentów inspektorzy nabrali podejrzeń, że 33 letni bułgarski kierowca może być w stanie po spożyciu alkoholu.

 

W celu rozwiania wątpliwości kontrolujący przeprowadzili badanie na stan trzeźwości kierującego, które wykazało 0,19 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Powtórne badanie przeprowadzone po upływie 15 minut dało wynik 0,23 mg/l, jednoznacznie wskazując tendencję wzrostową stężenia alkoholu we krwi kierowcy. Bułgar tłumaczył, że podczas odpoczynku pił tylko i wyłączenie piwo, ale zapominał dodać jak duże ono było. Na miejsce prowadzonych czynności kontrolnych wezwano funkcjonariuszy Policji. Przeprowadzone przez nich badania wykazały, że zawartość alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu wynosi 0,25 mg/l, wskazany wynik jest równoznaczny z zawartością alkoholu wynoszącą pół promila we krwi badanego. Kierowcę przekazano funkcjonariuszom Policji do dalszych czynności procesowych.

 

red, WITD w Rzeszowie

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze