LIPOWICA: Inspektorzy ITD zatrzymali nietrzeźwego kierowcę TIR-a

fot. WITD fot. WITD

Inspetkorzy ITD w akcji. Tym razem zatrzymali nietrzeźwego kierowcę TIR-a. 0,25 mg/l w wydychanym powietrzu miał bułgarski kierowca 40-sto tonowego zespołu pojazdów, który został zatrzymany do kontroli przez inspektorów z krośnieńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie.

W poniedziałek 19 lutego br., inspektorzy krośnieńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie w miejscowości Lipowica (powiat krośnieński), ciąg drogi krajowej nr 19, zatrzymali do rutynowej kontroli zespół pojazdów należący do bułgarskiego przewoźnika, który przewoził meble z Bułgarii do Polski. Podczas pobierania dokumentów inspektorzy nabrali podejrzeń, że 33 letni bułgarski kierowca może być w stanie po spożyciu alkoholu.

 

W celu rozwiania wątpliwości kontrolujący przeprowadzili badanie na stan trzeźwości kierującego, które wykazało 0,19 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Powtórne badanie przeprowadzone po upływie 15 minut dało wynik 0,23 mg/l, jednoznacznie wskazując tendencję wzrostową stężenia alkoholu we krwi kierowcy. Bułgar tłumaczył, że podczas odpoczynku pił tylko i wyłączenie piwo, ale zapominał dodać jak duże ono było. Na miejsce prowadzonych czynności kontrolnych wezwano funkcjonariuszy Policji. Przeprowadzone przez nich badania wykazały, że zawartość alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu wynosi 0,25 mg/l, wskazany wynik jest równoznaczny z zawartością alkoholu wynoszącą pół promila we krwi badanego. Kierowcę przekazano funkcjonariuszom Policji do dalszych czynności procesowych.

 

red, WITD w Rzeszowie

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

BRUNCH 25 03

fnk

LAKAR right

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze