BorgWarner Racing Team i Revline Racing Team na podium 44. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego!

fot. Grzegorz Kozera fot. Grzegorz Kozera

Revline Racing Team oraz BorgWarner Racing Team po 44. Bieszczadzkim Wyścigu Górskim. Sprawdźcie relacje zawodników.

Revline Racing Team po 44. Bieszczadzkim Wyścigu górskim
44. edycja Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego rozpoczęła sezon 2018 w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Na malowniczo położonej trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej ścigało się ponad stu zawodników z siedmiu krajów, w tym Marcin Wilusz w barwach Revline Racing Team. Zawodnik używający po raz pierwszy na trasach wyścigów górskich Hondy Civic Type-R zaprezentował się w Bieszczadach z bardzo dobrej strony – pierwszą rundę GSMP zakończył na drugim miejscu w klasie N-2000, by drugiego dnia pewnie w tej kategorii zwyciężyć.

Marcin Wilusz: Bieszczadzki Wyścig Górski stał dla mnie w tym roku pod znakiem nowości i dał odpowiedź na kilka przedsezonowych zagadek. Byłem bardzo ciekaw jakie będzie moje miejsce w stawce klasy N-2000 w nowym dla mnie samochodzie i, ku mojej radości, udało się wyjeździć podczas dwóch pierwszych rund GSMP odpowiednio drugie i pierwsze miejsce w klasie N-2000. Trochę szkoda, że w sobotę trochę przyhamowały mnie problemy sprzętowe, ale ogólnie weekend okazał się dla całego zespołu bardzo udany. Toczyliśmy wyrównaną walkę z Marcinem Popielą i na inaugurację sezonu podzieliliśmy się zwycięstwami, co zwiastuje ciekawą rywalizacją podczas kolejnych zawodów w Magurze Małastowskiej.

Partnerami zespołu są: Rafineria w Jaśle - producent olejów Revline i Jasol; DISLA – producent felg aluminiowych, Stara Wędzarnia Frysztak, a także Euroauto-Zbyt – dystrybutor profesjonalnych kosmetyków samochodowych. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Materniak Autosport i Szałajda Autosport a patronat medialny sprawuje TVP 3 Rzeszów, Radio WAWA oraz portale Krosno112.pl oraz eSanok.pl. Więcej informacji o zespole można uzyskać na stronie internetowej www.marcinwilusz.pl oraz na profilu Facebook pod adresem: https://www.facebook.com/revlineracingteam

BorgWarner Racing Team po 44. Bieszczadzkim Wyścigu Górskim
Bardzo udanie dla zespołu BorgWarner Racing Team zakończył się pierwszy tegoroczny weekend w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Na trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej, w stawce ponad stu zawodników Szymon Piękoś w Mitsubishi Lancerze EVO 8 dwukrotnie zwyciężył w grupie A, a Karol Krupa, używający Mitsubishi Lancera EVO 9, podczas obu rund GSMP uplasował się na drugiej pozycji w grupie N. 

Szymon Piękoś: Trudno wyścigowy weekend w Załużu podsumować inaczej niż jako perfekcyjny. Dwukrotnym zwycięstwem w grupie A w stu procentach wykonałem plan na dwie pierwsze rundy GSMP. Pierwszego dnia walczyliśmy bardzo mocno z Robertem Sługockim, o czym świadczy pół sekundy różnicy w czasach podjazdów wyścigowych. Cieszy też miejsce w czołowej dziesiątce generalki sobotnich zawodów. Szkoda, że w niedzielę Robert wypadł z trasy i nie ukończył wyścigu, bo z pewnością walczylibyśmy do ostatnich metrów. Dobra jazda w Załużu bardzo pozytywnie nastraja mnie przed kolejnymi zawodami w Magurze Małastowskiej, gdzie szykuje się znacznie liczniejsza stawka w grupie A.

Karol Krupa: Dwie pierwsze rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski stały dla mnie pod znakiem walki o zwycięstwo w grupie N z Peterem Jureną. Dwukrotnie drugie miejsce w „ence” to solidny wynik i trudno nie być z niego zadowolonym. Kiedyś, marząc o startach w GSMP, nawet nie przypuszczałem, że będzie mi dane rywalizować z legendami wyścigów górskich, a słowacki zawodnik - Mistrz Europy w grupie N, z pewnością się do nich zalicza. Walka z tak doświadczonym kierowcą to dla mnie zaszczyt i bardzo się cieszę, że udawało się na niektórych podjazdach Petera pokonać.

Głównym sponsorem zespołu jest BorgWarner. Za obsługę techniczną samochodów odpowiadają Custom Technology, a patronat medialny sprawują TVP3 Rzeszów oraz portal Krosno112.pl. Szczegółowe informacje o startach zespołu można uzyskać na profilu www.facebook.com/BorgWarnerRacingTeam

red. | fot. Agnieszka Wołkowicz, Grzegorz Kozera

 

Partnerzy portalu: