Podsumowano policyjne działania "Boże Ciało 2018"

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W niedzielę zakończyły się działania pod nazwą "Boże Ciało 2018". Priorytetem policjantów było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym na drogach Podkarpacia. W czasie pięciu dni trwania akcji, na podkarpackich drogach doszło do 25 wypadków, w których 35 osób zostało rannych, a jedna osoba zginęła. Policjanci ujawnili 59 nietrzeźwych kierujących.

Od środy, 30 maja przez pięć kolejnych dni, w ramach działań "Boże Ciało 2018" policjanci dbali się o to, by każdy szczęśliwie dotarł do celu podróży. Na drogach Podkarpacia więcej było policyjnych patroli. Funkcjonariusze dbali, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych.

Policjanci dyscyplinowali kierowców, którzy jeździli zbyt szybko, nie ustępowali pierwszeństwa przejazdu lub nieprawidłowo wyprzedzali - zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Zwracali też uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach.

W czasie trwania działań na podkarpackich drogach doszło do 25 wypadków, w których 35 osób zostało rannych, a jedna osoba zginęła. Policjanci ujawnili w sumie 59 nietrzeźwych kierujących.

red. KWP Rzeszów

 

Partnerzy portalu: