Konsul w Krośnie. Zakończył się kurs językowy

fot. SWP-W fot. SWP-W

17 lipca 2018 odbyło się oficjalne zakończenie kursu języka rosyjskiego organizowanego przez Podkarpacki Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód w Krośnie, wspólnie z Centrum Językowym Cosmopolitan. W uroczystości udział wziął Aleksander Minin – Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie oraz Prezes Podkarpackiego Oddziału Współpracy Polska – Wschód Gabriel Zajdel.

Kursy były bezpłatne i skierowane do mieszkańców województwa podkarpackiego i odbywały się w Centrum Językowym Cosmopolitan, prowadzone przez mgr Irinę Olejnik, natomiast materiały niezbędne do prowadzenia kursu zapewnione zostały przez Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie.

Kurs przeprowadzony został w dwóch grupach po 12 osób, obejmował 40 godzin dydaktycznych i miał na celu:

- podniesienie znajomości języka rosyjskiego przez osoby, które już posiadały podstawy tego języka, aby mogły posługiwać się nim zarówno w pracy zawodowej jak i prywatnie,
- przywrócenie dobrej znajomości języka rosyjskiego u osób, w przeszłości uczyły się tego języka w szkołach, uczelniach a dziś jako emeryci chciałyby korzystać z języka rosyjskiego.

Program kursu obejmował:

- szczegółowe informacje dotyczące alfabetu,
- podstawy gramatyki języka rosyjskiego,
- słownictwo potoczne w języku rosyjskim,
- język rosyjski w domu, kuchni, w rodzinie, imieniny, urodziny,
- rosyjska poezja i proza oraz literatura światowa,
- wiedza o Rosji: historia i tradycje, posiłki, święta,
- ulubione książki i filmy rosyjskie,
- język rosyjski w podróży, w sklepie, u lekarza
- praktyczne informacje dotyczące języka rosyjskiego z różnych dziedzin.

Osoby, które ukończyły kurs otrzymały certyfikaty ukończenia kursu. Po rozdaniu dyplomów przygotowano poczęstunek składający z się z dań kuchni rosyjskiej.

- Dziękujemy za pomoc w organizacji szkolenia Pani Anecie Zajdel - Dyrektor Centrum Językowego Cosmopolitan oraz Panu Igorowi Żukowskiemu - Dyrektorowi Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie oraz portalowi Krosno112.pl za wsparcie medialne - podziękowania składa zarząd Podkarpackiego  Oddziału Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód.

red. fot. SWP-W 

 

Partnerzy portalu: