.

Nie będzie zakazu sprzedaży alkoholu... jednak zakaz i tak wejdzie w życie

fot. pixabay fot. pixabay

Nocna prohibicja na terenie Krosna uchylona podczas nadzwyczajnej sesji! 31 sierpnia Rada Miasta Krosna podjęła decyzję o ograniczeniu handlu alkoholem w godzinach 22.00 – 6.00, teraz ponownie zajęła się kontrowersyjną uchwałą.

Kontrowersje wokół uchwały zakazującej nocnej sprzedaży alkoholu w Krośnie spowodowały, że krośnieńscy radni 13 września poddali pod głosowanie poprawkę uchwały, która miała zmienić godziny zakazu na 23.00 – 6.00. Poprawka została odrzucona.

W Krośnie zbierano podpisy pod wnioskiem o całkowite odrzucenie uchwały z 31 sierpnia wprowadzającej ograniczenia handlu alkoholem. W efekcie ogromnego poruszenia jakie wywołał zakaz oraz zbiórki podpisów, złożeniu jednego projektu przez grupę radnych a drugiego przez prezydenta, 28 września Rada Miasta Krosna ponownie zajęła się sprawą.

W wyniku głosowania większość radnych uchyliła wrześniową uchwałę Rady Miasta Krosna w sprawie "nocnej prohibicji". Mimo to zakaz i tak wejdzie na krótko w życie, ponieważ Wojewoda jednak zdążyła ogłosić poprzednią uchwałę z sierpnia. Zakaz wejdzie w życie 4 października i będzie obowiązywał przez 14 dni.

red.

 

Partnerzy portalu: