.

Krośnieńskie Przytulisko dla zwierząt prosi o pomoc!

fot. Krośnieńskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt fot. Krośnieńskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt

W krośnieńskim przytulisku znajdującym się przy ul. Rzeszowskiej tuż za budynkiem OSP Krosno - Turaszówka, czworonożni podopieczni czekają na swój nowy dom. Psiaki obecnie przebywają w zewnętrznych kojcach, a ich budy są wyścielone kocami. Przy ujemnych temperaturach w zimie marzną w kojcach. 

Czworonogi dostają jeden ciepły posiłek w ciągu dnia a spacer zapewniają im jedynie wolontariusze Krośnieńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt oraz pracownicy przytuliska.

Ujemne temperatury nie tylko doskwierają ludziom, ale i zwierzętom, a ponadto są dla nich równie niebezpieczne. Wolontariusze przytuliska robią wszystko co w ich mocy, by zapewnić im godny pobyt lecz psiaki pragną nowego domu i kontaktu z ludźmi. Są wrażliwe i stęsknione kontaktu z człowiekiem, uczone podstawowego posłuszeństwa oraz bezpieczne dla otoczenia.

Obecnie pięć psów czeka na nowy dom, kolejne dwa aktualnie przebywają w domach tymczasowych. Najstarszy z nich Cezar ma około 10 lat, dla niego przebywanie podczas zimy w kojcu będzie najbardziej uciążliwe, jednak każdy psiak oczekuje na nowy przytulny dom.

Osoby zainteresowane adopcją proszone są o kontakt pod numerem 783 258 425. Należy pamiętać iż do adopcji podopiecznego dojdzie tylko i wyłącznie wtedy, jeśli będzie miał zapewnione przebywanie w domu – nie ma możliwości adopcji do kojca czy "na łańcuch".

red. Patrycja Barna, fot. Krośnieńskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt

 

Partnerzy portalu: