.

KROSNO: Wiosenna akcja sprzątania odpadów wielkogabarytowych

fot. pixabay fot. pixabay

Urząd Miasta Krosna rozpoczyna kolejną już wiosenną akcję sprzątania odpadów wielkogabarytowych i opon pod hasłem ”Zrzuć gabaryty na wiosnę”. Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie od 8 do 12 kwietnia w godz. 8:00 - 14:00. Organizatorem akcji jest Urząd Miasta Krosna.

Akcje kierowane są wyłącznie do właścicieli nieruchomości, którzy są objęci systemem odbioru odpadów komunalnych czyli mają złożone stosowne deklaracje odbioru odpadów, co przypomnijmy, jest ich ustawowym obowiązkiem. Odpady wielkogabarytowe należy ustawiać w miejscach umożliwiających swobodny dojazd po drogach publicznych, załadunek odpadów i powrót specjalistycznego pojazdu o znacznych wymiarach i dużej masie. Odpady należy udostępnić w uzgodnionym dniu od godz. 6:15.

Przedmioty zostaną odebrane tylko po wcześniejszym zgłoszeniu z podaniem miejsca i rodzaju odpadów.

Zgłoszenia będą przyjmowane pod numerami telefonów:
13 47 48 488 lub 13 47 48 490

UWAGA! ODPADY WYSTAWIONE W MIEJSCACH I TERMINACH INNYCH NIŻ USTALONO NIE BĘDĄ ODEBRANE.

Dodatkowo przypominamy, że mieszkańcy Krosna przez cały rok mogą korzystać z usług Gminnego Punktu Odbioru Odpadów Komunalnych gdzie bezpłatnie mogą w zostawić niepotrzebne sprzęty domowe.
Szczegółowe informacje oraz aktualności z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi są dostępne na stronie naszesmieci.krosno.pl.

Zapraszamy mieszkańców miasta Krosna do korzystania z akcji oraz usług GPOO, aby w legalny sposób pozbycia się zbędnych odpadów, których utylizacja przysparza często wielu problemów.

Gabaryty 2019 2

red. UM Krosno

 

Partnerzy portalu: