Lasy dla niesłyszących. Opisy wypraw są tłumaczone na polski język migowy

niedziela, 24 maj 2020 14:28
Lasy dla niesłyszących. Opisy wypraw są tłumaczone na polski język migowy Krosno112.pl

Jak zapowiadają leśnicy, niebawem oferta weekendowych wypraw leśnych przetłumaczona na polski język migowy (PJM) będzie dość szeroka. Na pierwszy ogień poszły bieszczadzkie połoniny i leśne atrakcje tych gór.

R E K L A M A

Dla niesłyszących przygotowano informacje o zagrodzie żubrów i muzeum wypału węgla drzewnego. - Jest też propozycja wyprawy na połoniny i Bieszczadzką Kolejką Leśną - dodaje Edward Marszałek, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Leśnicy zachęcają też do wyjazdu nad Solinę, gdzie znajduje się największa w Polsce betonowa zapora wodna.

Osoby niesłyszące o leśnych atrakcjach mogą się zapoznać (i obejrzeć tłumaczenia) na stronie lasów - (kliknij)

- Są to wyprawy przygotowane specjalnie dla rodzin, osób aktywnych sportowo, ale także dla seniorów - mówi Anna Pikus, naczelnik Wydziału Społecznych Funkcji Lasu w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. - Zależy nam na tym, by każdy mógł korzystać z uroków i dobroczynnego wpływu lasów. Również osoby z niepełnosprawnościami.

Każda z wypraw (podobnie jak przetłumaczona już „Szlakiem połonin bieszczadzkich”) będzie zawierać kompleksową ofertę turystyczną, w której znajdują się wszystkie niezbędne informacje i plan zwiedzania na poszczególne dni, z krótkim opisem miejsc, które warto odwiedzić.

Dostępna jest też interaktywna mapa obiektów rekreacyjno–wypoczynkowych i edukacyjnych na terenie Lasów Państwowych, częściowo dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - (kliknij)

autor: tom