Sentymentalna podróż do świata zabawek. W centrum handlowym VIVO! Krosno

poniedziałek, 15 czerwiec 2020 18:44
Sentymentalna podróż do świata zabawek. W centrum handlowym VIVO! Krosno VIVO! Krosno

Dziewiętnastowieczny konik na biegunach, przedwojenne sanki, celuloidowe lalki, metalowe zabawki mechaniczne. M.in. takie zabawki można obejrzeć w krośnieńskiej galerii VIVO!.

R E K L A M A

Niecodzienna wystawa zabytkowych zabawek z lat PRL czy okresu międzywojennego będzie gościć w Centrum Handlowym do 28 czerwca.

- Ekspozycja z pewnością będzie nie lada gratką dla wszystkich, zarówno dla dorosłych, jaki i dzieci - zapewnia Izabela Malecha, Dyrektor VIVO! Krosno.

Organizatorzy wystawy zapewniają, że jest ona sentymentalną podróżą do niezwykłego świata zabytkowych zabawek, którymi bawili się kiedyś nasi dziadkowie.

„Świat Starych Zabawek” to ekspozycja, w skład której wchodzą zabawki z lat PRL-u, z okresu międzywojennego, a także z XIX wieku.

Wśród blisko 300 zabytkowych zabawek podziwiać można m.in.: konika na biegunach z ok. 1860 roku wykonanego z naturalnych materiałów, lalki celuloidowe, metalowe zabawki mechaniczne nakręcane na kluczyk, przedwojenne sanki dla dzieci, a nawet drewnianą ławkę szkolną z kałamarzem.

W pasażu centrum handlowego przy ul. Bieszczadzkiej można też obejrzeć stare pocztówki i fotografie.

- Dla wielu starszych osób wystawa jest doskonałą okazją do powrotu do lat dzieciństwa, a dla najmłodszych to wyjątkowa lekcja historii, podczas której mogą zobaczyć, czym bawili się kiedyś ich rodzice czy dziadkowie - mówią pracownicy VIVO! Krosno.

red.

zdjęcia: VIVO! Krosno