Krośnieńscy policjanci zatrzymali sprawcę ataku nożem na kierowcę busa!

poniedziałek, 22 czerwiec 2020 08:01
fot. Michał Niżnik - Krosno112.pl fot. Michał Niżnik - Krosno112.pl

Policjanci zatrzymali 34-latka, który dokonał ataku nożem na kierowcę busa. Mężczyzna trafił do aresztu.

R E K L A M A

W środę około godz. 19.40, policjanci zostali zaalarmowani o ataku agresywnego mężczyzny na kierowcę kursowego busa. Do zdarzenia doszło na krośnieńskim dworcu autobusowym. Chwilę po zakończeniu kursu relacji Kraków – Krosno kierowca zauważył, że we wnętrzu pojazdu znajduje się śpiący pasażer. Podczas próby rozbudzenia go, podróżny nagle zaatakował kierowcę, zadając mu kilka ciosów, po czym uciekł. Poszkodowany doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany do szpitala.

Na terenie miasta zaczęła się policyjna obława za napastnikiem. Policjanci określili kierunek, w którym sprawca się oddalił i szczegółowo przeczesywali okolicę w jego poszukiwaniu. Mundurowi oraz funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach sprawdzali osiedlowe zakamarki, mogące stanowić alternatywę ucieczki dla przestępcy. W tym czasie funkcjonariusze operacyjni rozpoczęli szczegółowe przeglądanie zapisu monitoringu miejskiego i typowanie sprawcy.

W akcję zaangażowano policjantów prewencji, wydziału ruchu drogowego, kryminalnego, dochodzeniowo – śledczego oraz z komisariatów. W stan gotowości postawiono również funkcjonariuszy sąsiednich powiatów. Prowadzone przez całą noc działania nie przyczyniły się jednak do zatrzymania sprawcy.

W czasie, gdy na terenie miasta trwała policyjna obława, policjanci służby kryminalnej i dochodzeniowo – śledczej prowadzili intensywne działania ukierunkowane na jak najszybsze ustalenie personaliów przestępcy. Funkcjonariusze wytypowali kilka osób, które mogą mieć związek z tym zdarzeniem.

W wyniku intensywnych działań operacyjnych policjanci ustalili, że sprawcą może być 34-letni krośnianin. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę około godz. 22, na terenie jednej z prywatnych posesji w Krośnie. Był kompletnie zaskoczony, nie spodziewał się, że funkcjonariusze tak szybko wpadną na jego trop.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krośnie.

red.
fot. Michał Niżnik